Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lecserélnétek egy régi Hajdu...

Lecserélnétek egy régi Hajdu keverőtárcsás mosógépet csak azért, mert régi?

Figyelt kérdés

Nálunk otthon a műhelyben egy ilyen mosógép van, kizárólag munkásruhát, meg extrém koszos dolgokat mosunk benne. Nem rozsdás, tökéltesen teszi a dolgát, tisztára mossa a ruhákat.

Egyébként van egy régi ETA porszívó is, azt meg műhelyen belüli porszívózásra használom pl faforgácsok, behordott sár, stb.


Ismerősök mondják, hogy Te még ezt használod? Teljesen le vannak döbbenve.


márc. 20. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
igen, kevesebbet fogyasztanak az ujabb gépek .
márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a maiak fogyasztanak többet.

Bent a házban egy AEG mosógép van, 2800W-ot fogyaszt. A Hajdu szerintem biztos nem fogyaszt ennél többet. De nem tudom. Holnap megnézem.

márc. 20. 21:12
 3/12 Justinianus ***** válasza:
86%
Nem, ilyen alapon az asszonyt is lecserélhetnénk.
márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Egy gép nem annyit "fogyaszt", ami rá van írva, az csak a maximális terhelés a hálózaton, ami villanyszerelőknek infó, nem neked.

A fogyasztást ciklusra daják meg, ami biztos, hogy sokkal alacsonyabb, mint a hajdu régi mosógéped.

De ettől még nem kell kidobni, mert a kidobással gyakorlatilag leselejtezed a gépet, ami gyártási költséget produkál, tehát ha a környezetvédelem a célod, akkor addig használd, amíg gazdaságosan javítható.

márc. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Akkor se, ha az új kevesebbet fogyaszt. Hogy miért? Mert ez nem egy olyan dolog, ami megy napi több órát, mint például a villanykörték a házban télen. Gondolom heti egyszer megy mondjuk 30 percet, vagy menjen kétszer...na bumm. Ha újat vásárolsz, azt valakinek le kellett gyártani, ami szennyez, nem beszélve arról, hogy az alapanyagokat ki kell bányászni és szállítani, csakúgy mint magát a gépet, ami ráadásul közel sem lesz olyan strapabíró és tartós mint a jó öreg hajdu.
márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nyilván azt én is tudom, hogy csak akkor fogyasztja a ráírt wattot, ha pl 90 fokos programra állítom leggyorsabb centrifugával. Csak a max. Szó kimaradt belőle :)


Egyébként igen, kb heti 1x megy a tárcsás, de akkor 2 kört. Eddig annyi baja volt, hogy kapcsolót kellett cserélni, tápkábelt, és szíjat.

márc. 20. 21:37
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy cserélném, az ennyi év után is mosógép, a 2 évesem meg normál használat mellett eszi a rozsda!
márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
83%
Nem cserélném le.
márc. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban csak szívás volt a forgótárcsás. Villanybojlerből folyton elfogyott a melegvíz, anyám kádnyi vízben öblített, 5 fős családra meg volt bőven mosnivaló. Azt mondják,hogy szépen mos a forgótárcsás, de egy egész embert kíván a mosás, míg automata megoldja egymaga, nem kell ottlenni.

Ha te csak melósruhákhoz használod, arra tényleg felesleges venni automatát, de a családi szenyessel nem kínlódnék vele.

márc. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is van, szintén munkaruhát mosok benne alkalmanként. Eszem ágában sincs lecserélni! Ha tönkremenne, hasonlót szereznék be erre a célra.
márc. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!