Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gáztűzhely vásárlás után a...

Gáztűzhely vásárlás után a bekötéshez a saját szerelőm is elég?

Figyelt kérdés

Gáztűzhely vásárlás előtt állok és azt olvastam, ha nem szakember köti be a tűzhelyet akkor elvileg elbukom a jótállást?

Ezt mivel tudom bizonyítani hogy pl egy szakember kötötte be?

Vagy lehetne igényelni az üzletben azt hogy valaki ki jöjjön?

Mennyire költséges?



márc. 23. 01:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már olyan márkáról, amely esetében a garancia csak akkor él, ha a saját szakemberük köti be.

Gondolom: ad papírt a szerelésről és azzal tudod bizonyítani.

márc. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Kihívsz egy gázszerelőt és ő beköti pecsét a jegyre és kész de mondjuk valami gond lesz akkor a bolt úgy is letagad mindent.
márc. 23. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
igen jol olvastad kimondotan gázszerelö kell kihivnod akinek van engedėlye ő beköti neked lepecsételi alåírja igy lesz érvényes a garancia.
márc. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szolovjov ***** válasza:
Elégnek elég, csak a garanciát bukod valószínűleg.
márc. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Törvénytelen a dolog, de senki nem meri meglépni hogy perelje a gyártót. Fogyasztóvédelem pedig nincs.

A jelenleg érvényes jogszabály szerint a termékszavatosség a vevő részére átadás, vagy a gyártó képviseletében eljáró által beüzemelés napjától számít, értékhatártól függően. Az első 6 hónapban vélelmezhető a hibás teljesítésból származó hiba, ennek ellenkezőjét a gyártónak kell bizonyítania. Ezen időszakot követően viszont már a váráslóra hárul ez a bizonyítási kényszer. Egy meghibásodás kiváltó oka nem mindig egyértelmű, és nem mindegy hogy ki az akire a javítás költsége hárul. Nem mellesleg, a vásárló nem tud szakvéleményt kiállítani, ezt arra alkalmas vállalkozásra kell bíznia, aki a körülményesk ismeretében képes erre. Hogyan? Megvizsgálja a szakszerű telepítés, rendeltetésszerű használat, készülék jellegével összeegyeztethetetlen körülmények, behatások lehetőségét, anyaghibát, stb.

Ha csak egy dolog van, amibe bele lehet kötni, bele fognak.

Én speciel jártam hasonlóan, magam kötöttem, üzemeltem be olyan készüléket, amire a gyártó feltételként szabta a garancia érvényesítéshez a szakszervize általi beüzemelést.

Meg is hibásodott azon az időszakon belül, ami alett e gyártó feladata a bizonyítás. És nem tudott egyebet felhozni, mint azt, hogy nem ő üzemelte be.

Én megtámadtam ezt, és elég hosszú időbe és sok sok levelezgetésbe került, a békéltető testület bevonásával, amíg sikerólt bizonyítani, hogy az adott készülék, attól föggetlenül, hogy a szakszerviz üzemeli be, vagy sem, a működésében a meghibásodás tekintetében nem jelent kockázatot. Hogyan csináltam? Felkértem a gyártót, hogy bocsásson rendelkezésre az adott termékkel kapcsolatos kockázatelemzést, hiszen ilyennel rendelkeznie kell. Az abban foglaltak alapján, kijelenthető volt, hogy a saját kifogásuk, a saját kockázatelemzésük alapján sem állja meg a helyét. Kb ahhoz hasonlítanám, mintha egy autógyártó azzal érvelne, ha sapkában vezetsz, az a járműre nézve káros következményekkel járhat, noha ha végeztek is esetleg ilyen irényú tesztet, annak az eredménye nem igazolható. De he mégis így lenne, azt a fogyasztó tudomására kall hozni.

Bekérésre került továbbá a gyártó, a beüzemelő szerviz számára nyújtott tájékoztatója a termékkel kapcsolatosan, hogy mely tevékenységek amelyet el kell végezni a beüzemelés során. Azok elmaradásának véleményezése alapján nem volt olyan pont, ami a termék meghibásodását közvetlenül előidézhette, azok csupán biztonsági kockázatot csökkentő ellenőrzést szolgáltak, gázkészülékről lévén szó.

Az összegyűjtött adatok alapján kijelenthető volt, hogy a meghibásodás nem áll okozati összefüggésben a beüzemelő szervíz közreműködésének elmaradásától.

Ezek után hajlandó volt a gyártó szervize a közreműködésre, el akarták szállítani a készüléket seját bevizsgálásra. Ebbe csak egy feltétellel mentem bele, ha a helyszínen jegyzökönyv készül arról, hogy a használónak felróható behatás, külsérelmi nyom nem tapasztalható, fénykép felvételek készültek a lehetséges problémás részekről, stb.

A végén lecserélték, nem is javítottat kaptam vissza.

Ez sok időbe tellett, az átlag user ezt nemigen vállalja be. Én úgy voltam vele, hogy azért is.

Nemrégiben végigcsináltam egy hercehurcát egy akkus porszívóval kapcsolatosan, az akku hiba miatt elutasított garis javítással. Nyilatkoztattam a rendeltetésszerű használat feltételeiről, iletve az akkumulátor kezeléséről. És az egyik saját kijelentésüket nem tudták végül kimagyarázni, ami arról szólt, hogy a használó felelőssége az akkumulátor lemerüléséből fakadó meghibásodás. De, mivel ez így tételesen nem szerepel a kezelési útmutatóban, sem egyéb, felhasználó számára biztosított tájékoztatóban, erre jogszerűen nem hivatkozhattak. A vételár visszafizetésével zárult az eset. 2 hónap levelezgetés és telefonálgatást követően.

márc. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én bekötöttem magamnak, kb 6 éve.

KIzárt hogy ezek elromoljanak garanciális időbe.

Csak pénz lehúzás ez is.

márc. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Media Marktból vettem egy Elektrolux típusút. Ott feltétel volt a saját ember a garancia megtartására. Az viszont nem igaz, hogy nem romlanak el garancia időn belül. Erre nincsen biztosíték. Egy Beko mosógéppel jártam így. 2 hét használat után véglegesen tönkre ment. Szerencse, hogy igényeltem a bekötését, így visszakaptam az összes pénzt.
ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

"Egy Beko mosógéppel jártam így. 2 hét használat után véglegesen tönkre ment. Szerencse, hogy igényeltem a bekötését, így visszakaptam az összes pénzt."

Egy mosógép esetében nem lehet garanciális feltétel, hogy te kötöd be vagy más.

ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!