Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tiszteletem! Beko HSA 32520...

Tiszteletem! Beko HSA 32520 típusú hűtőláda nagyon lassan hűl le hogy újra induljon Hogyan lehet le ellenőrizni le mérni hogy jó e a régi alkatrész ?? Hogyan tudok képet fel tenni a kérdéses alkatrészről??

Figyelt kérdés
Hogyan lehet képet fel tenni ide a kérdéses alkatrészről?
márc. 26. 12:31
1 2
 1/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:
márc. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szirty ***** válasza:
Az újrainduláshoz nem lehűlnie kell, hanem felmelegednie.
márc. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
márc. 26. 16:06
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom ide tenni hogy látszón a kép a klixonról
márc. 26. 16:11
 5/15 Szirty ***** válasza:

"...hűtőláda nagyon lassan hűl le"


Lehet hogy nem is a hűtőláda lehűléséről van szó hanem a kompresszor túlterhelés utáni lehűléséről?


"Hogyan lehet le ellenőrizni le mérni hogy jó e a régi alkatrész ?"


Melyik alkatrész? A klixon?

Valamekkora áramot kapcsolsz az érintkezőire (mondjuk 24V-os izzó és 24V AC).

Felmelegíted miközben méred a hőmérsékletet és megfigyeled hogy a megfelelő hőmérsékleten megfelelően kapcsolnak-e az érintkezői.

márc. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tiszteletem

Amikor a manuális termosztáttal indítottam el dolgozott 24 órán keresztül de nem kapcsolt ki a kompresszort kézzel nem lehet meg érinteni

mégsem kapcsolt ki a termosztát én kapcsoltam ki nehogy le égjen a kompresszor

márc. 26. 20:38
 7/15 A kérdező kommentje:

Tiszteletem

Le rajzolná e valaki hogyan kell be kötni egy mechanikus termosztátot a

klixonal ami a kompresszoron van volt még egy indító kondenzátor is


Tisztelettel

márc. 26. 20:48
 8/15 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Rosszul közelíted meg.

A hűtőládába tégy egy hőmérőt!

Itt ugyebár lehetnek különböző szintek, mondjuk mérd a közepén.

Elkezded hűteni a kompresszorral.

Ha azt tapasztalod, hogy bármennyire izzasztod a kompresszort, akár szakaszos üzemben, vagy ahogy szimpatikusabb, de sehogy nem bír lehűlni a tér, akkor lehet gázhiányos a szerkezet, nem tehetsz ellene semmit. Vagy nem akarsz (költeni).

Tömítések jók, tegyük fel.

márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Tisztelt Szervizmérnök úr

a hűtőláda rendesen dolgozott még a szerviz nem nyúlt hozzá csak az volt a gond vele hogy 4 órán keresztül nem volt áram amikor meg vissza jött az áram akkor 8-12 óra után indult meg újra és még nem volt áram szünet addig szépen dolgozott egyik szerelő ismerősöm azt ajánlotta hogy vegyem ki az elektromos termosztátot és tegyek mechanikusat a klixon helyet tettek egy másikat

azóta dolgozott 24 órát de nem akar ki kapcsolni sem a kompresszor sem a piros égő a kompresszort meg érinteni meg nem lehet kézzel

márc. 26. 23:36
 10/15 A kérdező kommentje:
márc. 26. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!