Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Tönkre mehet egy kisebb...

Tönkre mehet egy kisebb háztartási gép vagy egy mikró pl. ha nem használják és sötét helyen van, pl egy szekrénybe?

Figyelt kérdés
Sziasztok, költözést tervezek így minden elektronikus (hasznosabb) berendezést igyekszem megvenni hogy akkor ne legyen anyagilag és teendőileg is sok. A kérdésem ez lenne amit feltettem, lehet nagyon egyszerű, de apa azt mondja hogy tönkre megy ha nem használjuk. De én oda akarom nem itthonra majd. :/ Kérlek ne sértegessetek és normális válaszokat kérek bár tudom fura a kérdés mert egyébként én sem teljesen hiszem el.

ápr. 9. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Logikusan belegondolva szerinted a raktárban kiveszik a dobozból, és használják, hogy ne menjen tönkre?

Nyugodtan vedd meg, ha most van rá tőkéd, nem fog elromlani. Gondolom nem évtizedekig őrizgetnéd.

ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Normális tárolás során nem megy tönkre.

Viszont a garancia a vásárlás időpontjától indul. Tehát előfordulhat, hogy mire először használatba veszed, a gari már a "végét járja"(esetleg már le is járt)

ápr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozom az előttem hozzászólókhoz. Azért mielőtt elrakod próbáld ki, esetleg használd néhány napig, mert előjöhetnek hibák, amikre így még érvényes a garancia. Példaként említem, nem régen vettünk egy német gyártmányú kávédarálót. Aztán az első kipróbáláskor ért a meglepetés, egyáltalán nem működött. Nem tudom mi baja volt, nem nyúlhattam hozzá, mert visszavittük, visszavették, visszafizették az árát.
ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

Igen, tönkre mehet ha nem használják és sötétben van.

De nem attól hogy nem használják és sötétben van.

ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyi ideig tárolgatnád?

Ha van akkumulátoros berendezés, akkor az akkura figyelni kell!

A másik probléma ezzel a módszerrel az hogy ha van egy gyári hibás készülék és nem próbálod ki, akkor nem fogják majd kicserélnil.

Ha néhány hónapról, max fél évről van szó akkor még oké, de afeletti időnél felesleges ezzel vacakolni. A pénzt gyűjtögesd inkább, az nem foglal semmi helyet és ha jó helyre teszed az értékéből sem veszít (annyit mint egy évekig tárolt eszköz).

ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Körülbelül egy év, de megfogadom a tanácsotok és teljesen igazatok van, ki kell próbálni. Köszönöm szépen.
ápr. 9. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!