Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Benzines vagy gázolajos jobb...

Benzines vagy gázolajos jobb aggregátor? Egy 90-négyzet méteres lakás áramellátásához? Egy ilyen már elég lenne?

Figyelt kérdés

[link]

Vagy elég egy ilyen is?

[link]



ápr. 15. 14:47
 1/8 Mad Max2 ***** válasza:
0%
nincs bevezetve a villany?
ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Kiszámoltad már, hogy ez mennyit fogyaszt? Akár csak a kisebbik (4,2 kW-os is)? Egyébként egy lakáshoz inkább ez passzol, nem a 16 kW-os utánfutós dög... Ez a 4,2 kW elég is lehet, ha villanybojler, elektromos tűzhely nincs a házban.


Egy áramfejlesztőhöz használt szerkezet a legtöbb esetben 313 g/kWh üzemanyagot fogyaszt. Vagyis ennyi üzemanyag mennyiség szükséges ahhoz, hogy 1 kW teljesítményt elő tudjon állítani a gép egy órán keresztül. De miként számolható ki ezek alapján, hogy mennyi üzemanyagra lesz szükségem? A fenti példánál maradva így tudjuk kiszámolni: A fogyasztás literben úgy számolható ki, hogy a grammot szorzom a teljesítménnyel, a generátor hatékonyságával és az időtartammal, ameddig működtetni szeretném.



Ha a te 4,2 kW-os géped napi 16 órát megy negyed gőzzel (pl. csak a hűtőnek kell áram), másik 8 órában meg háromnegyed gőzzel (tehát 16 órán át 1 kW-ot, 8 órán át 3 kW-ot ad le), akkor neked lesz 1 nap 32 kWh fogyasztásod. A fenti 3 deci üzemanyaggal ez 10 liter egy napra. Közel 7 ezer Ft egy napra. Egy hónapra 210 ezer. Tegyük fel, hogy fele ennyi áram is elég lenne... ez még mindig 100 Ft feletti villanyszámla (gázolajban kifizetve). És akkor a nem 100%-os hatékonyságot még nem is vettem figyelembe...


Arról nem is beszélve, hogy mit szólnak a szomszédok a folyamatosan nagy zajjal működő aggregátorhoz. Vagy épp te hogy alszol mellette?


Sőt, ha egyébként meg a lakás rá van kötve az elektromos hálózatra, akkor az áramszolgáltatóval engedélyezetetni is kell az aggregátor használatát.


Szóval ez nem tűnik egy életképes opciónak. Hacsak nem a zombi-apokalipszis utánra készülsz...

ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem csak kíváncsi volttam rá a számítás teljesen meggyőzőt köszönöm!

Tanyára lenne, egyenlőre még nincs áram rajta.

Gondolttam még felújítom addig ez menne majd ha beválik akkor mint kiegészítő maradna.

ápr. 15. 15:21
 4/8 Szirty ***** válasza:
11%
Amelyiknek jobban bírod a füstjét :)
ápr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Mi építkezésen használjuk, van benzines honda (ajánlom) és dízel gépünk is (utánfutós).

A hondával kb. 500 Ft-ra jön ki 1 kWh áram. (45 ft most a vezetékes)


Ezeket a Scheppach néven futó gagyikat kerüld el, nem tudják a ráírt teljesítményt, cserébe viszont nem tartósak és 2 év múlva alig lehet alkatrészt kapni hozzá. Honda vagy Heron hogyha tényleg napi szinten használni fogod.

ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen én is valami japán márkában gondolkodom csak mire kiépítem a vezetékes rendszert addig is haladni akarok. Azért kérdeztem az aggregátort és ha már itt van akkor hogyan válna be mint rásegítés a hálózatra. De olvasom az nem igazán lehetőség.

4-esnek bírom a füstöt!

mert egy ilyenre gondolttam.

[link]

ápr. 15. 16:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a rásegítést úgy érted, hogy egy vezeték hálózatra dolgozik az utcai trafó és a te generátorod, akkor azt felejtsd el. Nem működik. A házi áramfejlesztőd csak úgy tudod biztonságosan használni, ha fizikialiag teljesen szétválasztod a két hálózatot. Szobánként felteszel egy-egy külön dugaljat a generátoros körnek.
ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így gondolttam külön hálózatott építek ki az aggregátoros energiának.
ápr. 15. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!