Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Honnan tudok, nagyfeszültségű...

Honnan tudok, nagyfeszültségű biztosítékot szerezni? (CSAK a biztosítékot tok és egyéb sallang nélkül! ) 5KV 0,7A

Figyelt kérdés
(CSAK a biztosíték érdekel(Gyk.:két fém kupak közt üveghenger fémszállal a közepében) tok és egyéb sallang nélkül!!!) Köszi előre is!:)
2010. nov. 15. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikróba kell?
2010. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Olyan, lehetőleg mikrohullámú sütők javításával foglalkozó elektronikai szerviztől, akik alkatrész eladással is foglalkoznak. Továbbá nagyobb villamossági bolt, vagy elektronikai üzletben. Pár éve, még szinte lehetetlen volt beszerezni,ma már nagyobb városokban lehet találni. Nem olcsó, egy-egy darab olyan 1500 ft.-ba kerül.Ha a mikró hibás, a csere után azonnal kiverheti, így ablakon kidobott pénz volt az ára. Ha van ismerős szakember (villanyos, elektromos, elektronikai), akkor megkérhetjük egy próba erejéig, hogy szakzsargonnal élve, patkolja meg a biztosítékot. Én egy réteg alufóliába szoktam csavarni, természetesen visszatéve a burkolatot, FI-relével védett, tűzbiztos műhelyi körülmények között próbálva. Ha működik, mehet bele az új biztosíték. Még egy megjegyzés. Ezekben az üvegcsöves biztosítékokban az olvadószál meg van húzva egy rugóval, hogy kioldás esetén a nagyfeszültségű ívet minél hamarabb kioldja. Ez fontos, mindenképpen a gyári, eredetivel egyezőt kell alkalmazni!!! És még egy fontos dolog, a készülék belsejében lévő nagyfeszültségű kondenzátor a villásdugó kihúzása után is rázhat!
2011. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2011. nov. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem van egy "pár" darab. Ha még kell valakinek dobjon privit, vagy írjon a mailcímemre. 500Ft/db
2012. márc. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 alvomalac válasza:
Nekem is kellene emberi áron ilyen biztosíték...illetve kérdésem annyi lenne,hogy az 5KV 0,9A-es biztosítékkal lehetne-e helyettesíteni vagy ez már nagy lépcsőfok lenne?
2013. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!