Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtőszekrény alacsony szobahőm...

Hűtőszekrény alacsony szobahőmérsékleten miért áll le?

Figyelt kérdés
A hűtőknél megadnak egy minimális külső hőmérsékletet, ez általában 10 C. Nálunk most a szobahőmérséklet aláment (kb 3 fokra), hűtő leállt. Kérdés, károsodás okozta -e ezt, avagy el fog indulni, ha a hőmérséklet visszaáll?
2010. dec. 19. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Hehe, a hűtőben melegebbnek kellene lennie mint kint, ezért nincs amiért bekapcsoljon. Nem károsodik, ne aggódj.
2010. dec. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Elindulni el fog! De a kompresszorban lévő olaj meg van dermedve és ez károsíthatja a kenést! Nehezebben is indul mint télen az autó. Jobban elhordja az olajat a rendszerbe! A hűtő tartós +15 alatt már nem szívesen dolgozik! A "lekondenzáláshoz" nem jó a nagy hideg! A benne lévő gáz halmazállapot változásokat is jelentősen befolyásolja a tartós hideg!

Szóval nem tesz jót neki!

2010. dec. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előttem szólónak: mire el kellene indulnia, ahhoz az kell, hogy a belselyében fölmenjen a hőmérséklet. Az általában kintről jut be. Ha kint melef van, akkor meg nem gond.

Ha kint hideg van, akkor bent is, így nem megy a motor.

Tehát nem lesz semmi baja. Te arra gondolsz, mi lenne ha ilyen hidegben járna a motor. De nem fog. :)


Nekünk a garázsban van egy kb 12 éves hűtő. A garázy fútetlen, télen mínuszok is vannak. A hűtő már november óta nem fogyaszt, mivel nincs miért. Tavasszal el szokott indulni, mint eddig is ...

2010. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Azért van megadva minimum hőmérséklet, mert másképp nem működne az auto defrost.. Miénknél ez +5 fok. Egy szenzor méri a hűtőfelület hőmérsékletét amíg ez alatt van addig nem kapcsol be mivel akkor nem olvadna le (jegesedne).


Na most egy kombinált hűtőnél ez szopóka. 3 fokos helyiségben ugye 5 fok alatt nem kapcsol be, de a fagyasztó rész meg szépen leolvad..


Remélem érthető volt.

2010. dec. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3 fokon nem olvaszt le, ne aggódj.
2010. dec. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszi a kioktatást! :)))

Háztartási hűtőgép szerelő a szakmám! Több évig voltam vállalkozó is! Villanyszerelő vizsgám után tettem le, ....nem OKJ gyorstalpalón!

Zömében kis hűtőztem ebből sokat vidéken!

Ott a csehóban a te általad felvázolt esettel hencegtek egymásnak, hogy milyen energia takarékos a ládájuk a mínuszos garázsban! A végén nálam kötöttek ki könyörgősen és érthetetlenül! :))) Kifogtad a géped, én azt írtam hogy nem használ neki....

2010. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A hűtőgép gyárak fel vannak készülve szélsőséges üzemeltetésre! A Lehel arab exportra is készített masinákat jobb anyagokból és jobb szigeteléssel!

A hideg körülményekre is készítenek kompresszorokat, jobb olajjal és más anyagokkal! Igaz jóval drágábban!

2010. dec. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, uraim
2010. dec. 20. 09:06
 9/9 anonim ***** válasza:
egyszerű. ha 3 fok van ott akkor kapcsold ki a hűtőt. 8-10 foknál meg kapcsold vissza. csak ha fagyaszto nélküli vagy 2 kompresszoros.
2010. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!