Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik hőfokszabályzót kell...

Melyik hőfokszabályzót kell először befüzni?

Figyelt kérdés
120 literes hajdu bojleről van szó.
2011. jan. 6. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

???

Mit akarsz befűzni?Hová?Hogyan? Nem érthető!

Bojlerben amúgy egy db hőfokszabályzó van azért sem értem.

2011. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kettő db réz,patronszerű alkatrész.egy csőbe kell befüzni,csak nemtudom,hogy melyiket előszőr
2011. jan. 6. 15:14
 3/18 anonim ***** válasza:

Hmmm.Több éves villanyszerelő pályafutásom alatt ilyet még nem láttam!Hajdú bojlerben 1 hőfokszabályzó van 1 hőérzékelővel(ez a réz patronalakú alkatrész), de hogy kettő?Új Hajdúknál van mégegy alkatrész amit csőbe kell feldugni az anód de az nem patron alakú.

Küldök egy linket,erről az alkatrészről van szó??

Vagy esetleg te linkelj képet, mert segíteni szeretnék valahogy! [link]

2011. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
az egyik ez amit küldtél a másik is igy nézi ki ,fehér színű drót és a hőfokszabályzó kapcsolóról megy a csőbe
2011. jan. 6. 15:32
 5/18 anonim ***** válasza:

A fehér színű drót fogalmam sincs mi, nem láttam még olyat.

Amit küldtem azon lévő réz patront kell a csőbe dugni mást nem.Nem is tudok olyan hőfokszabályzóról amin kettő ilyen van.Sajnálom hogy nem tudok segíteni, ajánlom hogy hívj ki egy szakembert hozzá,vagy küld képet (akár privátba is)mert így el sem tudom képzelni miről van szó!

2011. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm !! :)
2011. jan. 6. 15:44
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez igen.Vannak még jó "szakemberek"

Létezik a bojlerben hőfok SZABÁLYOZÓ (ezzel állítjuk a ? meleg legyen a víz)



Aztán a BIZTONSÁGI hőfok KORLÁTOZÓ (hogy ne robbanjon fel a készülék túlfűtés esetén.

2011. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Te utolsó!

Cikized a mestert, aki segíteni akar egy szakszerűtlen kérdést feltevőnek?

2011. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, én nem vagyok gyakorló villanyszerelő meg bojlerszerelő, de tudtam miről beszél a kérdező, és meg voltam rökönyödve a "szaki" válaszán.


Egy hozzá való műanyag spatulyaszerűség segítségével midkettőt fel lehet tolni, amelyik nem a szabályozható, azt rakd följebb.

Ha elektromos bekötés szempontból kérded, akkor sorba kötve édesmindegy.

2011. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Üdv kedves önjelölt szakember!(Nem a kérdező, hanem az utolsó!)

Én vagyok a villanyszerelő akit megpróbáltál kikezdeni, de nem sikerült!

Az általad leírt hőkorlátozó valóban létezik, de arról nincs szó a kérdésben és nincs is rajta hőérzékelő patron mint ahogy te gondolod!Hőkorlátozó elektrotermikus működésű,ezért nincs rajta hőérzékelő.A rajta áthaladó villamos áram melegíti a benne található bimetált és az kapcsol szükség szerint.Bekötés szempontjából 4 db villamos érintkező található rajta más nem.Tehát mielőtt beleszólsz a nagyok dolgába kisfiam azelőtt legalább 1 db szakkönyvet nyiss ki vagy tanulj annyit amennyit én!

(Tudod olyan ez mikor az unoka akkorát akart fingani mint a nagyapa, aztán csíkos lett a gatya!)

Minimum egy bocsánattal tartozol!

2011. jan. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!