Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Új mosógépet vettünk - 2...

Új mosógépet vettünk - 2 napon belül elromlott, az üzlet félrevezet, nem akar cserélni, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Harmadik munkanapon mentünk vissza az Euronicsba, hogy rossz a mosógép, az eladó hölgy szerintem direkt rossz telefonszámot adott meg először, hogy kinél kell reklamálni, és mivel látta,hogy messze lakunk, azt mondta csak otthonról hívjuk ezt a számot /Samsung gyár száma/, mert hogy kell a mosógép hátuljáról a gyári szám... gondolom arra játszottak, hogy kifussunk a három munkanapból. Persze, rögtön felhívtam a számot - előfizető nem kapcsolható.. Visszamentem rögtön, kaptam jó számot, és így le tudtam jelenteni a hibát időben. /Persze, nem kérték a gyári számot, mondanom sem kell./ Aztán kijött a Samsungtól a szakember, és megállapította, hogy a mosógépet nemcsak, hogy leejtették, hanem használták is már, mert a dobrögzítő csavarok nem kicsit voltak elhajolva. Mi úgy vettük a mosógépet 10%al olcsóbban, hogy kis esztétikai hiba van a jobb első oldalán - ehhez képest ilyen gondokról nem volt szó... Az Euronicsban már több mint egy hete nem cserélik ki a mosógépet, mondván nincs nekik raktáron, de már megrendelték - több mint egy hete nem tudok mosni. Ilyenkor lehet kártérítést kérni? Félrevezettek, nem is egyszer. Egyszerűen beszéljünk a főnökkel? Vagy írjunk a panaszkönyvbe? Fogyasztóvédelem? Bár nem akarok nagy macerát, mert az volna az érdekem, hogy minél előbb tudjak mosni :)
2011. jan. 10. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelem azonnal!

Az ilyen b*zi üzleteket meg kell szívatni minél jobban, mert ha nem mindig így fognak csinálni...

A fogyasztóvédelemtől meg félnek általában, mint a tűztől...

2011. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem-
2011. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Piszokság, amit tesznek, szerintem - persze nem vagyok szakértő, "csak" vásárló, mint Te - illene legalább egy másmilyen gépen adniuk addig, amíg megkapod a cseregépet.

Remélem, van valami írásod arról hogy időben jelezted a problémát?

Itt tedd fel a kérdésedet, pontos, konkrét választ fogsz kapni, hogy mit kellene lépned:

[link]

2011. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Én csereutalványt kérnék,ami arra jogosit fel, hogy levásároljam a mosógép árát, igy KÖTELESEK adni másikat, mihelyt lesz egy olyan ami neked tetszik!

Természetesen ugyanabban az értékben!

Fogyasztóvédelem de azonnal!

A panaszkönyve ha irsz, nem mész semmire!

Hidd el van tapasztalatom!

Kártéritésről ne is álmodj, hiszen már akkor rossz volt mikor megvettétek!

Reklamálni a gyártónál lehet csak...

2011. jan. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a fogyasztóvédelemmel vegyétek fel a kapcsolatot. Régebben a TV-ben is játszottak egy kisfilmet, aminek az volt a lényege, hogy a vásárlót nem lehet elküldeni a márkaszervízhez, ha garancián belül van probléma. Abba az üzletbe kell elintézni, ahol vettétek a mosógépet. Ha nem lehetséges a csere, akkor vissza kell, hogy adják a pénzt, vagy le lehet vásárolni az árát. Sokszor elég emlegetni a fogyasztóvédelmet, már az hatásos lehet. Lényeg, hogy határozottan kell fellépni.
2011. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
3 napon belül mindent cserélniük kell amit újnak adnak el. Az csak duma, hogy leszállított árú termékekre ez nem vonatkozik. Ilyen kivétel nincs a jogszabályban.
2011. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként amikor ott vagytok mindíg kell, hogy írásos nyoma maradjon, ha nem akarnak mit adni, akkor vásárlók könyve és beírni lepecsételtetni, másolatot elkérni.
2011. jan. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bátor ember aki manapság még az Euronics-ban vásárol. Én azért megkérdezném a fogyasztóvédelmet, aztán ha jogilag nincs akadálya, hogy húzzák az csereügyet, nem tudsz nagyon mit tenni.
2011. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nem tudják cserélni visszakérheted a pénzt.
2011. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

[link]

Ide is írd le !

2011. jan. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!