Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Családi házban lakunk, és a...

Családi házban lakunk, és a főbiztosíték gyakran lecsapja, mikor bekapcsoljuk a mikrót, vagy bedugjuk a mosógépet, vagy mikor kikapcsolom (! ) a számítógép hosszabbítójának a lábkapcsolóját. Van FI-relé, és az óra 40A-s. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 17:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

1. Mi az, hogy induktív?

2. Akkor végül is mit csináljak?

2011. jan. 24. 20:28
 12/16 anonim ***** válasza:
tegnap 12.09-es vagyok. Még azt kellene megnézned, hogy a piros szinü automatán mely berendezések müködnek! /lekapcsolod a pirost és meglátod mely gép nem megy.mikró sz.gép-mosógép stb./Igy látatlanban csak igy tudok érdemleges választ adni majd
2011. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ja....és az automata egy biztositék.....
2011. jan. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Minden a 2 piroson van, csak a mosógépnek van külön egy szürke jelű. (Ja, tudom, hogy az is biztosíték, csak vki az olvadó bizt.-ot kérdezte, és az itt nincs.)
2011. jan. 25. 16:51
 15/16 anonim ***** válasza:
Na igy tiszta! Mert hogy a pirosakat leveri az érthető mert kevés lehet a 10 Amper. Ezeket ki kellene cserélni 16-osra természetesen a hálózat keresztmetszetétől függően. Ha 1,5-es alu vezetékkel van szerelve akkor nem ajánlatos mert az 10 ampernál nem bir többet. Dehogy a mosógép is leveri a szürke 16 amperest az furcsa mert annak birnia kellene a kb.2000 Watt terhelést. Lehet, hogy itt is vékony a vezeték vagy az automatában levő hőkioldó "elfáradt" ezért cserélni kellene egy ujra de ez se legyen 16 ampernál nagyobb. Érdemes lenne megnézni egy szakembernek a hálózatot. Na egyenlőre ennyit tudtam segiteni....
2011. jan. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2011. jan. 26. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!