Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől "csilingel" a neoncső...

Mitől "csilingel" a neoncső amikor felkapcsolom?

Figyelt kérdés

Amikor felkapcsolunk egy neon lámpát, furcsa csilingelő hangot ad ki. Úgy mint amikor megpöcköljük például.

Mitől van ez?


2011. márc. 22. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Biztos, hogy a cső adja a hangot? nem lehet, hogy más? Van a lámpában más alkatrész is Próbáld meg kicserélni a csövet.....
2011. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Te a mellette levő fénycsőgyújtó hangját hallod, amikor csilingel. Abban van egy bimetáll ami begyújtáskor zörög, ahogy kapcsolgat.
2011. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az armatúrában más csörgő alkatrész nincs.
2011. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a "csilingel" kifejezés nem pont a legtalálóbb, de jobbat tényleg nem tudok. De semmiképpen sem csörgés :)


Ezt a hangot amúgy mindegyik neon képes kiadni, és mivel már szedtem szét bimetál gyújtókapcsolót, szerintem az nem képes erre.


Valami olyasmi lehet inkább, hogy a felkapcsoláskor hirtelen felhevülő gáz a csőben valamilyen lökéshullámot gerjeszt és az adja azt a neon-hangot. Vagy még az is eszembe jutott, hogy a csőben folyó áram hatására keletkező mágneses tér talán. De most csak találgatok.

2011. márc. 23. 08:56
 5/7 A kérdező kommentje:

Találtam egy felvételt:

[link]


A két mély morgó hang után lehet hallani két apró csilingelést is. Na azt szeretném tudni, hogy az mitől van.

2011. márc. 23. 09:07
 6/7 anonim ***** válasza:
A mély búgó hang az előtéttekercs, a a magasabb, az a gyújtó. Nem tudom, te milyen gyújtót szedtél szét, de van ugyanolyan burkolatban elektronikus, és grimm-bimetallos is. A bimetállos csinál ilyet, mint amire te gondolsz. A grimm gyujtót kösd sorba egy hagyományos izzóval, és ugyanazt a hangot fogod kapni. A fénycső maga nem ad ki hangot begyújtás közben.
2011. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"grimm gyujtó"


LOL


Glim


Angol szleng kifejezés pislákoló fényű fényforrásra, mint lámpás, gyertya, stb. Ezzel utal a gáztöltetű fényforrás jellegzetes vibráló fényére.

A bimetálos gyújtóban ilyen elven működő "lámpa" hője melegíti az ikerfém kapcsolóelemet, ami a fénycső begyújtása után már nem kap elegendő áramot, a cső kisöntöli, így amikor a fénycső már világít, nem kapcsolgat többé a bimetálos glim lámpát tartalmazó gyújtó patron.


[link]

2017. máj. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!