Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mennyi szénkefés villanymotor...

Mennyi szénkefés villanymotor fordulatszáma?

Figyelt kérdés

Al-Ko gyeplazítóm motorja (forgórésze) valószínűleg zárlatos. Tekercselését sehol sem vállalják, a tenyérnyi motor beszerzéséért többet kérnek mint egy vadiúj gép.

A pótlás érdekében a motor fordulatszámát szeretném megtudni. Szénkefés,8db kommutátoros.


2011. máj. 12. 15:11
 1/4 D.O.81 ***** válasza:

Ezek általában lemezelt vastestű soros kapcsolású univerzális motorok.

Váltakozó feszültségen fordulatszámuk viszonylag állandó, de egyen feszültség esetén megszaladnak, azaz addig pörögnek föl, ameddig szét nem esnek.

Szóval olyan 3-5000 közti fordulatra számíthatsz.

A tekerést meg azért nem vállalják, mert a kis kínai olyan hitvány módon és alulméretezve gyártja ezeket az eszközöket, hogy az már szégyen.

Szerintem jobban jársz, ha egy másik gépet veszel, mert, ha ne adj isten találsz egy tekercselőt aki megtekeri, talán a gép árának a kétszeresét is ráfizetheted.


Sok sikert!


Üdv!

2011. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

70 négyzetméter pázsitom van. A mohát, stb. kellene kiszedni. 25-30ezer egy új gép ára. Nincs igazán kihasználva.

Egy motort szeretnék rábarkácsolni (van műhely, szerszám, stb). Azért kell a fordulatszám, hogy az áttételt meg tudjam csinálni....

2011. máj. 12. 17:54
 3/4 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Egy barátomnak is van gyeplazítója, és a hangjából ítélve, olyan 1000-1500-at fordul a szellőztető tengely.


Azt írtad, hogy: 8db kommutátor szelet van rajta.

Ezek szerint ez egy olyan 100W teljesítményű motornak hangzik, de mivel nem láttam, így ez csak egy tipp.

Szerintem egy egyfázisú rövidrezárt forgórészű aszinkron motorral direkt hajtásban tehetsz egy próbát. Ezeknek a fordulatszáma olyan 750-1350 között van. Egy kimustrált centrifugából, vagy bármely nem automata mosógép motor is megteszi. Ilyen rozsdás bödönöket, amiben a motor még használható, vagy már kibontva a gagyi piacon néhány ezerért megszerezhetsz, de az ÉRINTÉSVÉDELEMRŐL és a megfelelő SZIGETELÉSRŐL gondoskodj!


Remélem tudtam segíteni.


Üdv!

2011. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

100W lehet kevés lesz.

A motor 400w 230V 2004-ben gyártva. Tenyérnyi gép, collos területen gyárthatták, a tengely átm. 6,35mm. A csavarok 3,4mm...

A róla készült fotók linkje: [link]

Összehasonlításként:

320wattos Skil fúrógépem 2500 f/max, 20 szeletes.

300w B & D dekopír 12, fordulatát nem tudom

Konyhai kézimixer 12 szeletes kommutátorú, fordulatát nem tudom.

2011. máj. 14. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!