Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gözölös vasalót ha szétszedem,...

Gözölös vasalót ha szétszedem, el lehet a talpán lévö furatokból a vizkövet távolitani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A mai vasalók talpa egybe van öntve, nem lehet igazán szétszedni, csak a tartályt lehet leszedni róluk, atöbbi egyben marad.

Egy-két napra beáztathatod vízkőoldóba, vagy ecetbe, (Egy tepsibe 1-2 cm magasan tölts vízkőoldót, és tedd bele ázni) esetleg a tartályba is önthetsz.


A gond az, hogy lehet a végén rosszabb lesz, mint volt, mert a fellazult vízkődarabok még jobban eltömhetik a furatokat!


Az enyémen van extra gőz funkció, amit ha megnyomok mindíg kidob egy csomó vízkövet.

2011. máj. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi megpróbálom. Meddig is kellene h "ellepje" a vasalót a vizköoldó? csak a fém legyek ellepve? Mert 1-2 cm-nél már a müanyag is böven viz alá kerül...
2011. máj. 23. 08:13
 3/11 A kérdező kommentje:
*legyen
2011. máj. 23. 08:13
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem egyszer szétszedte a férjem,mert megkellet valamit javítani benne,a vasaló jó is lett csak vizet nem lehet bele tenni mert folyik,van benne valami szigetelő amitől nem jön ki a víz amit nem lehetett visszatenni. Én így jártam,szerintem inkább vízkő oldót tegyél bele,ha nem érzed magad elég ügyesnek.
2011. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha sikerült vízkőteleníteni, ne használj csapvizet mert "visszanő" bele.

Desztillált víz, autóhoz lehet venni, az jó bele, nem rakódik ki belőle semmi.

2011. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsónak, köszi, tanultam a mostani esetböl .
2011. máj. 23. 10:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező.


Én tegnap este szedtem szét a nejem gőz állomását.

A legelejétől csak ioncserélt vizet használtunk bele de így is tele volt vízkővel.Mivel a vasalóba desztillált víz kellene de azt meg nem lehet venni csak nagy mennyiségben(m3) teljessen mindegy hogy mit raksz bele.

Én is csak reméltem hogy hátha ezzel a vízzel is működik.

Én teljessen szétszedtem a talpon lévő vízbevezetőt leragasztottam, majd felforditva a kivezető nyílásokba nyomtam harpic zselés vízkőoldót.Vártam kb 2 órát kimostam vízzel, kifúvattam levegővel majd összeraktam.Úgy gőzöl mint 1 mozdony. Remélem segítettem.

Villszer.

2011. máj. 24. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

RE: 01:59


Nem kell köbméter számra venni, 1,5 és 5 literes kiszerelésben is kapható mindenhol szinte amit autóba árulnak.

5 liter kb 300-400 forint.

2011. máj. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
01:59-estöl kérdezném, hogy a fent emlitett tömitési problémával a szerelés alatt / után nem találkoztál?
2011. máj. 24. 07:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Magát a talpat nem lehet rongálás nélkül szétszedni mert a két felet szétpréselt alustiftek fogják össze és hőálló szilóval van letömítve.Jobban ki lehetne takarítani persze szétszedet állapotban de ezek nem így lettek tervezve.Fogyasztói társadalomban élünk.Ameddig garanciális működik, utánna vegyél újat.

2011. máj. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!