Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hűtő nem áll le, alul fagyaszt...

Hűtő nem áll le, alul fagyaszt felül épphogy langyos. Lehet csak el van dugulva?

Figyelt kérdés
Van egy Indesit 2 részes alul fagyasztós 1 kompresszoros hűtőm, és az a gond vele hogy folyamatosan megy, nem áll le. A fagyasztóba megvan a minusz 20 celsius de a felső részben viszont +17 van. Kivettem a termosztátot, beraktam a fagyóba, mivel ott hideg van kikapcsolt, kivettem beindult. Szóval az működik. Lenne v alakinek valami tippje h miért nem hűl le a felső rész? Ja és ez a jelenség egy olvasztás után jött létre!
2011. jún. 8. 10:31
 1/9 anonim válasza:
Lehet, hogy szökik a gáz belőle.
2011. jún. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Dugulás lehetséges, mert nem ritka, hogy a kompresszorból olaj kerül fel az elpárologtatóba.

Ilyennel én is találkoztam, nem indesit, hanem a valamikori 23 éves jugoszláv hűtőnk fagyasztótere állt le. Ez úgy lett orvosolva, hogy a feszültségmentesített készüléket elég agresszíven az ajtóig és vissza mozgattuk.

Ez a rászkódás elég volt az olajdugó eltávozására.


Sok sikert!

2011. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tisztelt DO 81!


Kicsit tévúton jársz az olajdugóval kapcsolatban. Mivel 1 kompresszoros a gép és a fagyasztóban -20 fok van akkor nem lehet benne dugulás.Viszont a hűtő és a fagyasztó között van egy cső és abban egy légterelő lap amivel tulajdonképpen az átáramló levegőt szabályzod. Ez a lap szokott eljegesedni, nem tud mozogni tehát a hőfokot sem szabályozza.

A kérdezőnek.

Pakold ki a fagyót és a hűtőt, kihúzod a dugaljból 1 napra és általában megjavul /a mienk is ezt tette/ ha mégsem:szakembert hívsz.

Remélem segítettem.

2011. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D.O.81 ***** válasza:

w3dzz!


Tudsz olvasni?: "Van egy Indesit !2 részes! !alul! fagyasztós 1 kompresszoros hűtőm".

Két részes alul fagyasztós. Magyarázd már el, hogy hogy a pokolba megy fel a nehéz hideg levegő a zárt fagyasztótérből a szintén zárt hűtőtér melegebbik felébe.

Amiről te beszélsz az a kis kompakt, fagyasztórekeszes hűtőkészülékek, melyekben nincs fizikailag különválasztva a hűtőtér és a fagyasztótér!


További szép napot!

2011. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

DO 81-nek.


Úgy megy fel a hideg levegő kedves mindenhez jobban értő barátom, hogy van benne 1 ventilátor ami a levegőt keringeti, és a mennyiség szabályzó lap szokott lefagyni.

Ezt egyrészt saját tapasztalatból mondom (ugyan nekem régebbi modell volt),másrészt észrevehetted hogy én is mint te villamos szakember vagyok, tehát konyítok valamit a témához ha nem is hűtő szerelő szinten.

És hidd el tudok olvasni, te a szöveg értéssel hogy állsz?

2011. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 D.O.81 ***** válasza:
...
2011. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat! Észrevettem még valamit, mégpedig a hűtőből kijövő cső ahol rácsatlakozi a kompresszorra szivárog. Nem biztos de olyan szaga van mint a kompresszorolajnak. Lehet hogy mégiscsak bekerült az olaj a rendszerbe és eldugította a felső részt,vagy esetleg azon a résen elszökött a gáz?

A mégegyszeri kiolvasztás nem vált be sajnos.

2011. jún. 13. 13:56
 8/9 D.O.81 ***** válasza:

Ha már olajat találsz a kompresszornál az már régen rossz!


Amúgy igen az utolsó megjegyzésed szerint elengedte a hűtőközeget. A kompresszor érdekében a készülék további járazása nem ajánlott.


Ha szerencséd van, akkor egy újratöltéssel megúszod, ha nincs, akkor a komplett kompresszort is cserélni kell.


Üdv!

2011. jún. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Feltöltöttük újra gázzal és átforrasztottuk a csatlakozásokat, megy rendesen, remélem nem lessz vele gond.

Köszönöm a hozáászólásokat!!!!

2011. jún. 22. 08:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!