Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ma kötöttem össze a hangszóró...

Ma kötöttem össze a hangszóró kábeleit és nem húztam ki a számítógépből és megrázott az áram! A hangszóró kábelein mennyi áram folyik át? Érhet tőle komolyabb baj?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem is élsz.
2011. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha megrázott akkor vagy kóboráram van vagy ráfogtál egy elkóra ami veszélyes is lehet.Fázisceruzával meg kell nézni a fémrészeket.
2011. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, hogy a hangszóró kábelein mennyi áram folyik, ami a hangszóró felé folyik az nem téged ráz, attól szólal meg a hangszóró, az nem mindegy RAJTAD mennyi áram folyik keresztül, mert az már Téged ráz..

Komoly baj érhet attól, hogy megráz az áram, de úgy tűnik, ha tünetmentes maradtál, akkor nem lett bajod..

2011. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

A hangszóró és a sz.gép között szinte csak jelátvitel van, olyan ami érezhetően megrázna alapesetben nincs. Hogy onnan megrázzon, ahhoz a gép tápjában kellene hogy hiba legyen.

Ha a hangszóró mégis ráz, akkor szerintem belső baja lehet, a konnektorból egyenesen odajut a hálózati fesz. Az enyém mondjuk külső trafós, ott ilyen akkor történhet, ha zárlatos lesz a transzformátor.

220 volt már tud gondot okozni, jobb ha kideríted/kiderítteted valakivel hogy miújság.

Vagy olcsó hangszórónál egyszerűen kicseréled, a villanyszerelő munkadíjából kapsz egy másik párat.

2011. jún. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdező egyértelműen leírta, hogy nem húzta ki a számítógépből a kábeleket, és így rázta meg az áram. Tehát nem az olcsó hangszóró volt a hibás, hanem a gépben van a hiba. Ne írjatok félrevezető választ. Valami miatt több feszültség jön a hang kimenetelénél, mint kellene, de nem biztos, hogy eléri a hálózati feszültséget. Elég annyi is, hogy kb. 80 Volt legyen benne, ugyanis az már átüti az emberi bőr hét rétegét.
2011. jún. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 D.O.81 ***** válasza:

Kérdező!


A számítógéped nincs leföldelve, vagy a hangszórórendszeredben van olyan táp ami a 220-at kiviszi az analóg földre.

A PC tápokban van egy zavarszűrő áramköt, amiben van két kondi. Az egyik a hálózati fázisra, amásik a hálózati nullára csatlakozik. A két kondi közös pontja meg a földre. Ez a két alkatrész néhány milliAmper áramot hajt folyamatosan a föld felé. Ha nincs a készülék leföldelve, annak háza Ut/2-re azaz 231/2-re olyan 110-120V-ra kerül.

Ugyan ez igaz a hangszóró rendszeredre is, ha az nem trafós, hanem kapcsolóüzemű táppal szerelt.

Ilyenkor nem ritka az áramütés.

Komolyabb bajod nem nagyon lesz tőle, max bevágod az ijedtségtől valamidet valamibe.


Üdv!

2011. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!