Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indukciós főzölap használatáva...

Csato57 kérdése:

Indukciós főzölap használatával kapcsolatban tudtok jó tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
minőségi edényt használj hozzá, aminek jó az alján a hőeloszlás és számolj rá, hogy jóval hamarabb elkészülnek kaják
2011. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tarts kéznél egy pici mágnest, (pl. egy hűtőmágnes is megfelel) amivel leellenőrízheted a használni kívánt edény aljának mágnesezhetőségét. Ez a legfontosabb.
2011. júl. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D.O.81 ***** válasza:

Az indukciós főzőfelület lényege egy légmagos tekercs, melyet egy kitöltési tényező szabályozott kapcsolóüzemű teljesítmény elektronika hajt.


A tekercs, a fölé helyezett fémtárgyban feszültséget indukál, mely indukált feszültség a fémtárgyban indukált áramot hajt. Mivel a fémtárgy tömör és egybefüggő, így villamos szempontból rövidzárlatnak számít. Így az idukált feszültség örvénylő indukált áramokat hajt a fémtárgyban, így az melegedni fog.

A paramágneses anyagok, mint például a réz, ami a mágneses teret gyengíti a legnehezebben fog melegedni.

A diamágneses anyagok, mint például az alumínium, mely a mágneses teret gyengén erősíti, jobban melegszik.

A ferromágneses anyagok, mint a vasféleségek, melyek a mágneses teret eerősítik, nagyon erősen melegszenek.

Így hatásfok szempontjából a legjobb, ha vas alapú edényeket használunk.


Sok sikert!

2011. júl. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pici mágnest az edények megvásárlásakor vidd magaddal.

A márka nem jelent semmit. Nekem a legrosszabb serpenyőm a "Tefal Inducton (tm)". Szép és drága. De sokkal rosszabbul melegszik, mint a hagyományos vasedények.


Én egy apró csipetnyi lisztet, vagy épp ott lévő száraz morzsát szoktam az edény alá tenni, így nem melegszik annyira az üveg. (legalábbis nekem úgy tűnik)

2011. júl. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
van egy Indukciós főzölap és zárlatos, javitható e és hogyan lehet meg javitattni?
2015. nov. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!