Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Zanussi hűtőszekrényben (nem...

Zanussi hűtőszekrényben (nem A energiaosztályos, nem kombi) mennyibe kerül hőfokszabályozót venni, illetve megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Nem új a készülék,és nincs pénzünk egy darabig újra..most úgy oldjuk meg hogy időközönként kihúzzuk a konnektorból,mivel nem áll le,de ez sem állapot,..
2011. júl. 9. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én egy kétmotoros Zanusszi felső önleolvasztós résézber vettem régebben egyet a vaterán, 3500 volt. Kicseréltem, de sajnos nem az volt rossz, végül motorcserés lett. A miénk is ment állandóan, de azért mert nem érte el a kikapcsolási hőfokot. Az ilyen szabályzók oylan - 12,-15 körül kapcsolnak ki, és +5 fok körül kapcsolnak be. Ha valamilyen oknál fogva nem éri el a -15 fokot, akkor nem kapcsol ki, de folyamatasona fagyaszt, arról ismerni fel a bajt, hogy deresedik a hőleadója. Ha jó, akkor szinte odafagy az ember keze ha éppen hűt, és hallani ahogy pattog a hőtágulástól. Csak azért írom le, mert nem mindég a termosztát hibás, sőt, elég nehezen romlik el. Különböző típusoka vannak egyébként, önleolvasztós (amiről beszéltem) fagyaszórészhez, különböző hosszal.

Itt is vannak tipusok, ha rámész a vásárlásra látszik az ár is:

[link]

2011. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tekerd le a minimumig, és ha akor sem kapcsol le, mérd meg a belső hőfokot a hűtőben. Ha hideg van bent, akkor termosztát baja van, ha meleg, akkor a gázzal van baj, vagy a motorral. Nem büdös a töltőgáztól a hűtőd?
2011. júl. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem,nem büdös.köszönjük a válaszokat,sokat segítettek,ma estig kipróbáljuk amiket mondtatok..
2011. júl. 10. 10:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Pontosabb típus kellene. 6-7 eFT az Orczy-ban.
2011. júl. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!