Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lepattogzott a zománcréteg a...

Lepattogzott a zománcréteg a mosógépről, alatta rozsdás. Hogyan újítsam fel?

Figyelt kérdés

Oka, hogy felette van a kiskád mindig felakasztva a falra. Csöpöghetett belőle a víz a gépre, de nedves ruha is okozhatta . Mindenesetre ronda és ha volna rá mód, helyrehoznám

Így néz ki: [link]

Kapható olyan zománcfesték amivel le lehet ott festeni? És előtte persze valamivel rozsdátlanítani kéne.


2011. szept. 4. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Két megoldást ajánlanák.

1.Vedd le azokat az elemeket amik takarják a teljes rozsdás részt(műanyagburkolat, ha megtudod oldani az ajtót is).

Finom 120-as csiszolópapírral csiszold le a rozsda nagyját és a még lekívánkozó festéket.Ezután kend be rozsdamaróval.

Kb. fél óra elteltével kisméretű ecsettel kendd le a foltokat alapozóval.Ha megszáradt fehér festékspray-vel fújd át, arra figyelj hogy az ép részeket takard ki hogy azt ne fújd össze.

2.Ez nem olyan szép de sokkal gyorsabb egyszerűbb megoldás.Szintén csiszold át a rozsdát,de nem kell rozsdamaró és alapozó.Vegyél fehér Hammerite festéket ami már minden tartalmaz csak le kell kenni vele a hibás részeket.

2011. szept. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
jesszus isten ugyan ilyen a gépem de nem ilyen pedig én aztán nem vigyázok rá. és van hogy csukva is hagom de egy centi rozsda sincs rajta és sokat van használva ugy csináld meg ahogy az első válaszadó írta és utána ügyelj rá hogy ne folyon rá a víz
2011. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Időlegesen lehet hogy segít, egy ilyen festés beavatkozás amit előttem leírtak pár hónapig eltakarja a csúnya részt, aztán ilyen lesz:

[link]


A két megoldás közül a rozsdamaróst javasolnám mindenképpen.

Valamint egy drótkefe alkalmazását is a illetve a fellazult festék és rozsdarétegek fellazítására.

2011. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első kommentre: köszönöm, lemaratom a rozsdát, aztán lekezelem. Meglátjuk.

ELég durva, hogy egy mosógépet így ki tud kezdeni a víz!

Nekem ugyan 8 éve megvan a gép, de akkor is szar anyagból van, ha így lejön a burkolat!

2011. szept. 4. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos mindegyik ilyen. És inkább a kis, ablak nélküli fürdőszobában eszi meg a rozsda a gépet, mert nedves a levegője.
2011. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Az ilyen gépeknél alapvető dolog(bár nem mondja senki),hogy ha kivettük a ruhát utána vissza kell csukni a gép tetejét kb 10-15 percre.Ekkor lecsurog a fedélben maradt víz.Felnyitjuk-letöröljük a keretet és úgy hagyjuk,hogy szellőzzön.

Ha nem így van használva akkor az ajtózsanérok is idő előtt elrohadnak.

2011. szept. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
na igen én nyitva sem szoktam hagyni akkor lehet nekem azért nem rozsdás? max úgy szoktam nyitvahagyni hogy simán felnyitom és ugy hagyom majd utána rá 3-4 orára nyitom fel teljesen igaz én akkor leveszem az adagolóját kimosom és eltörlöm és vissza teszem az enyim is whirlpool és 6-7 éves és nincs egy szem rozsda sem rajta
2011. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ugyanilyen mosógépünk van!

Ugyanezzel a bajjal. nincs megoldás, szervízben megmondták.

2011. szept. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!