Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Villanybojler: időkapcsolóval...

Coffeez kérdése:

Villanybojler: időkapcsolóval spórolni?

Figyelt kérdés

Avagy melyik éri meg jobban: Ha nulláról felfűt 4 óra alatt, vagy ha folyamatosan megy és csak a már kihűltet melegíti újra meg újra?

Köszönöm!


2011. okt. 10. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ellent fognak itt mondani, de nem lesz igazuk, bárhol hallották is:

Minden anyagnak van hőáteresztő (hőszigetelő) képessége.

Minél nagyobb a két oldal között (itt az egyik ugye szobahőmérséklet, a másik a meleg tartály) a hőmérsékletkülönbség, annál nagyobb az átjutó hőmennyiség (azaz itt veszteség, azaz a kW)).

Ha este 6 és 10 között használom, akkor az időkapcsolót beállítanám du.4 és este 10 közé (ez persze a megfigyelés során változhat).

Azért megjegyzem, nagy megtakarításod nem, de valamennyi lesz.

2011. okt. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. okt. 10. 14:39
 3/13 menta34 ***** válasza:
Elméleti alapon a melegebb víznek valóban nagyobb a hővesztesége, ezáltal többe kerülhet... de hogy ez a gyakorlatban mennyi azt nem tudom, simán lehet, hogy akkora összeg amire csak legyintene 100-ból 95 ember, mert többet ér a rendelkezésre állása a meleg víznek :)
2011. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A villanyboyler akkor kapcsol be, amikor (ipari)áramot ad neki az áramszolgáltató, hacsak nincs a rendes hálózatra kötve.
2011. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Olcsobb ha csak használat elött van bedugva.Tapasztalat.

Én is azon az elven voltam hogy olcsobb ha mindig be van dugva, aztán amikor elegem lett a hatalmas számlából kipróbáltam hogy csak mielött szükségünk van meleg vízre elötte egy órával bedugom.

A villany számlám a felére csökkent.

2011. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ma jött meg az év végi villanyszla különbözet: 99610 forint.. Oh my God :( fizetési határidő: 10.20 Viccesek :)
2011. okt. 11. 20:02
 7/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én is éves leolvasású vagyok, de olykor ránézek a villanyórára, mert tudom hol kellene állnia az aktuális hónapban. Már most tudom (azt is, hogy miért) ca. 10000 különbözetem lesz, nem ér váratlanul.

És ha valami elszaladt volna, lehet tudtam volna tenni valamit.

Egyébként ezt megelőzendő be lehet jelentkezni és havonta saját leolvasást beküldeni..

2011. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

" Olcsobb ha csak használat elött van bedugva.Tapasztalat.

Én is azon az elven voltam hogy olcsobb ha mindig be van dugva, aztán amikor elegem lett a hatalmas számlából kipróbáltam hogy csak mielött szükségünk van meleg vízre elötte egy órával bedugom.

A villany számlám a felére csökkent."


Igaza van. Egész nap nem vagyunk itthon, mikor hazaérünk bekapcsoljuk, lefürdünk stb., aztán kikapcsoljuk.

2011. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azóta én is ezt teszem. Naponta max 6 órát van már csak bekapcsolva.Mennyit jelenthet ez HUF-ban havonta szerintetek?
2011. okt. 18. 20:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja és igen, átállunk diktálósra, csak ezt a százast nyögjük ki valahogy :'(
2011. okt. 18. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!