Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen edények tehetők, és...

Milyen edények tehetők, és nem tehetők mikrohullámú sütőbe?

Figyelt kérdés

Még nem volt soha ilyen készülékünk, most alkalmunk nyílt egy használtat megvenni, de tökéletes állapotban van.


Milyen anyagú edények tehetőek, ill. egész biztosan nem tehetőek bele??


S még egy kérdés: milyen ételnél mennyi időre állítsuk be (pl. melegszendvics, vagy csak vminek a felmelegítése...) ?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 19. 15:26
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

u.i.

Mivel használt, nem kaptuk meg hozzá a leírását... (Mielőtt vki ezt írná, hogy ott nézzem meg.)

2011. okt. 19. 15:27
 2/27 anonim ***** válasza:

Ha megírod, hogy milyen típusú, akkor körülnézek, a neten is vannak fent használati utasítások.

Egyébként, amit bele lehet tenni, azok a műanyagok, de csak amelyik mikrózható, de ez jelölve van rajtuk, a kerámia edények, tányérok. Amit biztosan nem lehet, az a fém, bár van, aki képes kiskanállal együtt melegíteni a kávét. Ja, én mindig a legerősebb fokozaton használom.

2011. okt. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Daewoo KOR-6305


Ami műanyag edényeink vannak, már nem újak, nincs rajtuk semmi, hogy beletehetőek-e. Akkor honnan tudom meg? Emiatt nem szándékozunk edényeket venni, mert arra most nincs mani külön. Normál tányérok, tálcák beletehetőek? S jénai, vagy zománcozott?

2011. okt. 19. 15:33
 4/27 anonim ***** válasza:
Zománcozott semmiképpen, jénai elvileg igen, de anyám jénai tálja például elrepedt, de lehet, hogy már eleve meg is volt repedve. Ritka az olyan műanyag edény egyébként, amit nem lehet mikrózni. Én bele szoktam tenni azt is, amire nincs ráírva, hogy lehet, de csak nagyon rövid ideig.
2011. okt. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Most pl. melegszendvicset csinálnék, semmi extra: kenyér, rajta a m.sz.krém, sajt. Ezt mire tegyem rá? Mennyi ideig hagyjam benne?
2011. okt. 19. 15:47
 6/27 anonim ***** válasza:
Angol nyelvűt találtam, ha jó lesz, a google fordítóval le tudod fordítani nagyjából.
2011. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszi! Add a linket.
2011. okt. 19. 15:48
 8/27 anonim ***** válasza:

[link]

Rákattintasz a kézikönyv letöltésére a bal oldalon, be írod a számokat, amiket a gép mutat és megnyílik a használati utasítás. Ezt másold le, és másold be a google fordítóba és nagyjából meglesz. Elég bénán fordít, de a lényeget megérted belőle.

2011. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam egy olyat, hogy papírtörlőn is beletehető ez-az... Most ez komoly, igaz lehet?
2011. okt. 19. 15:52
 10/27 anonim ***** válasza:
Soha nem próbáltam a papírtörlőt, viszont mekis szendvicset csomagolásban szoktam melegíteni, úgyhogy nem kizárt a papír sem, kárt nem okoz a készülékben. Viszont az olyan tányérokra figyelj oda, aminek a szélén fémes csík fut, az sem egészséges a mikrónak. Ja, és ha kávét melegítesz, folyamatosan figyeld, mert könnyen kifut. Sikerült lefordítani a kézikönyvet?
2011. okt. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!