Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az olajradiátor mitől robban...

Az olajradiátor mitől robban fel, előtte van valami jele, pl kattog, füstöl és ezek a mai olajradiátorok is feltudnak robbanni vagy ezek már biztonságosabbak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok szakember csak a logikát követve: ebben is van termosztát mely egy bizonyos hőfokon lekapcsolja a fütést...Ha ez esetleg tönkremegy felforrhat az olaj és szétnyomja a radiátort....mint pl. a bojler...mi a jele? forró lessz a radiátor.....Én nem hallottam ilyenről, hogy felrobbant volna.
2011. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 menta34 ***** válasza:
100%

Két dolgot meg kellene különböztetni. Az olajkályhát és az elektromos fűtésű olajradiátort. Előbbibe tüzelőolaj kell és azt égeti, utóbbit meg konnektorba dugod és az elektromos fűtőszál melegíti fel az olajat.

Nos a kályha az robbanhat HA rossz valami. Az olajradiátor viszont kétlem, hogy felrobbanna... :)

2011. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elektromos hőfejlesztő készülékekben van egy hőkorlátozó kapcsoló, ami nem engedi túlfűteni a készüléket. Ezt kötelező beépítenie a gyártónak. A másik: Ezekben hőközlő olaj van, ami jobban bírja a hőt a hagyományos olajoknál. Magasabb a gyulladás, és forráspontja. Ne aggódj, nem fog felrobbanni, hacsak valaki meg nem tákolja a radiátort. Akkor lehet.
2011. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat akkor megnyugodtam:)és elektromos konektorba bedúgos olajradiátorom van:)
2011. okt. 25. 21:18
 5/5 anonim válasza:
71%
Nekem elektromos olajradiátorom volt ma hajnalig amikor is felrobnant. Semmi előjel nem volt este normálisan kapcsolt a hőrelle. Hajnali kettőkor egy robbanásra ébrettem a feleségemmel amikor a tőlünk 2 méterre lévő radiátor felrobbant és hatalmas gázfelő töltötte meg a házat. Szerencsére nem sérültünk meg de minden tele lett olajkal és nagyon nehéz a kiszellőztetése az olaj gázának. Többé biztos nem lessz a házamban ilyen radiátor.
2018. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!