Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az olajradiátorral olcsóbban...

Az olajradiátorral olcsóbban tudnék kijönni?

Figyelt kérdés
Olyan 21-22C°-t szeretnék tartani a lakásban,mikor itthon vagyunk. Jelenleg a két gázkonvektor 0-ás állásban 5 óra alatt 0,4 m3 gázt eszik, úgy, hogy a vízátfolyásos melegítő őrlángja el van oltva. Tegnap beszéltem valkivel aki azt mondta, hogy egy 24 óra alatt kellene megennie ennyi gázt a két takarékon levő konvektornak. Tehát ennek fényében jobban járnék? Most hogy jönnek a hidegek 6-7 m3 gáz körül fogyasztunk (Ebben mosogatás,fürdés és a fűtés van) De Én tegnap pl. fel sem vettem takarékról. Reggel 7-től este fél7 ig úgy is volt...utána vettem észtre, hogy kialudt az őrláng .... a párom legszívesebben az emeletről hajítaná már ki ezt a sz*art!
2011. nov. 24. 07:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

nem nagyon tud igazán hasznos tanácsot adni senki,mert pl azt sem lehet pontosan tudni,hogy nálatok mennyibe kerül 1 köbméter gáz,

ez a sok jogász,közgazdász, ugyanis már annyira megbonyolította a gázszámlát,hogy abból ki nem lehet nézni a gáz valós árát

2011. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nézesd meg szerelővel a konvektoraid és állíttasd be.

Az olajradiátort pedig csak pár napra, alkalmanként használd, mondjuk, ha rossz a fűtés, vagy valami...Nekünk is van , évente csak kb 1 hónapig használjuk, de kétszer annyit fogyaszt, mint a gázfűtés, még kicsire véve is.Szóval, én nem ajánlanám.

2011. nov. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1 köbméter gáz 34 Mjoule. Ez átváltva 9,4kW hőenergia.


A gázkonvektort számoljuk 75%-os hatásfokkal, vagyis ebből felhasznál hasznosan 7kW-ot. a gáz ára kb 135Ft.

Vagyis 1kW hőenergia 19,2Ft.


Elektromos áram tekinthető 100%-os hatásfokúnak.

Ott 1kW kb.50Ft.


19Ft kontra 50Ft.

Vagyis a gázkonvektor az olcsóbb, nem az olajradiátor.

2011. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Csempe kályha, az tartja a meleget, más a melegség érzete kellemesebb!

Talán hülyeségnek hangzik de az ablakok újracserélésével modernebbre és a belső fal leszigetelésével, igaz a belsőtér kisebb lesz de rengeteg hőenergia megspórolható így, a plafont is szigetelni kellene.

Hogy? A belső helység áramhálózatát át kéne cserélni ha öreg úgy 2.5-es réz vezetékekre mivel később ha baj lesz nem lehet javítani, a falakra meggyalult oszlopokat kell csavarozni közé pedig hungarocelt tetszés szerint, nekem 4x4-es a szobám és max 10cm-eset elbír, a felületét meg be lehet lambériázni ennyi! özön hő megtakarítható így.

Mostanság a házakat kívülről szigetelik de ez belülről is működik ám.

2011. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A gázkonvektort számoljuk 75%-os hatásfokkal"


vagy még kevesebbel... :( föleg ha parapetes!

2011. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

08:32

akkor most szerinted egy köbméter gáz fogyasztói ára 135 ft ?

2011. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, valahol 135-140 Ft környékén mozog.


De az arány akkor is szembetűnő.

19Ft kontra 50Ft.

2011. nov. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a precíz és mindenre kitérő kommenteket! A helyzet az, hogy ez egy albérlet. A nyílászárók rosszak. Konkréten ha bizonyos szögből megnézzük az erkély ajtó alját, így kitekintést kapunk az erkélyre. A konvektorokat meg még Noé b*szta ki a bárkából. A tulaj magasról tojik az egészre. Mondtuk, hogy felesbe beszállunk a konvketorok cseréjébe, de "neki erre nincs pénze" Tegnap előtt óta a nappaliban a konvektor kialszik, most sem megy. 18 fok van most itt. HA jól tudom kb. 136 Ft-ot fizetünk/m3, de ezen felül van még 1260 Ft készenléti díj vagy mi a tököm.

A két konvektor napközben mikor nem vagyunk itthon 5 óra alatt takarék állásban 0,4 m3-t eszik meg...ez korrekt fogyasztás???

2011. nov. 25. 12:46
 9/14 A kérdező kommentje:

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.

# 5/8 Időpont tegnap 08:49 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz?


Mit jelent az, hogy parapetes?

2011. nov. 25. 12:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a füstgáz nem kéménybe megy, hanem a parapet falon elhelyezett csövön távozik kifelé. Illetve a friss levegöt is kintröl kapja.
2011. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!