Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Gyakori jelenség, hogy egy...

Gyakori jelenség, hogy egy hosszabbító / elosztó kontrollkapcsolója (ami ált. Pirosan világít bekapcsolva) meghibásodik?

Figyelt kérdés
Nekünk mostanában elromlott 1-2. Azért kérdezem. Rossz minőségűek, nem bírnak sok kapcsolgatást? Vagy érdemesebb kapcsoló nélküli hosszabbítót venni?
2011. nov. 29. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a vásárlásakor nem fordult meg a gondolat a fejedben hogy sokba kerül, akkor igen, egy bizonyos országból származó termékek jellemzője ez.

Ma már környezetbarát alkatrészeket használnak, ami lebomlik magától.

A pénztárcád szabja meg hogy milyet veszel.

2011. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

2 Dolog


1 ne kínai szart vegyél


2 Ha már kínai szart veszel ami nem bolondbiztos akkor tudd használni. Általában ugyan azt tudja a kínai és a jó is csak az egyik bolondbiztos, azaz a hülyék keze alatt is jól működik, nem romlik el.


Tehát ha kapcsolod és pláne ha nagyteljesítményű fogyasztókat kapcsolsz akkor minél rövidebb idő alatt kapcsold át az egyik állásból a másikba. Minél kevesebb időt tartsd ilyen köztesállásban. Ún egységimpulzust kell neki adni. Egy mozdulat kikapcsol 1 mozdulat be. ne a rugója lendítse át a holtponton hanem a te kezed. Ha másképp teszel, akkor beég a kapcsoló mert ívkisülés keletkezik a kapcsoló kontaktusai között.

2011. nov. 30. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elromlott 1-nek de attól működik csak a visszajelző nem világít.
2011. nov. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tescoban vett olcsó elosztók nálam is tönkreement kapcsolókkal jutalmaztak. Majd vettem kétszer annyiért normálisat és azok azóta is hibátlanok!
2011. nov. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Arra az esély, hogy az égő kiégjen benne szinte 0

Abban egy glimm lámpa van. Csak minden félperiódustól világít, ezért vibrál és csak fél fényerőn.valószínű a diódája romlott el vayg az előtét. A lámpa szinte örök

2011. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ilyen esetben lehet venni 250Ft körül billenő kapcsolót és kicserélni.
2011. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ezek a mostanság kapható kínai vackok nem is szerelhetőek, nincs bennük egy árva csavar sem, úgy vannak összeragasztva, szal ha elromlik, kuka - de ez benne van a pakliban, ezért kerülnek fillérekbe (tesco-auchan 300-450 ft) nem is kell sajnálni őket - nekem vannak régebbi drágább hosszabbítóim, amik tökéletesen működnek évek óta, a kapcsolgatás ellenére, és vannak kínai óccó vackaim is, amik ugyancsak jók évek óta (persze nem nagyteljesítményű cuccokhoz használom ezeket), és vannak olyanjaim is, amik hirtelen kimúltak - szintén a kapcsolók mondták fel a szolgálatot, de amint mondtam, ezeknél ezzel számolni kell...


egyébként jól mondta előttem a hozzáértő, ha egy mód van rá, valóban célszerű kerülni a gyakori kapcsolgatást, azt nem igazán szereti a drágább sem - én pl. csak és kizárólag akkor kapcsolom ki/be, ha már, vagy még kikapcsolt állapotban van a beledugott eszköz...

2013. márc. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elromlott 3 év alatt. Világít a piros lámpa, de ha rádugok valamit és bekapcsolom, akkor elalszik, és áram sincs. Ha valakinek van valami szerelési ötlete írja meg, mert egy telepakolt szekrénysor mögött van bedugva a falba... :((((
2015. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%

"Világít a piros lámpa,"


Ilyenkor van BEkapcsolva mikor világít.


" de ha rádugok valamit és bekapcsolom, akkor elalszik, és áram sincs."


Akkor kapcsolod KI amikor nem világít.

2015. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!