Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Egy keringető szivattyú miért...

Egy keringető szivattyú miért olyan halk?

Figyelt kérdés
Nincs benne csapágy?
2011. dec. 1. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
sztem nem olyan húúde halk. vagy mihez képest?
2011. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy egy kicsit nagyothalló már nem is hall semmit. Persze nekem semmi bajom vele, csak érdekel a kérdés. Az is igaz, hogy nem valami nemzetbiztonsági jelentőségű ez a dolog, de azért érdekel, mert hallottam már olyant is, aki azt mondta, hogy azért halk, mert mágneses mezőben kering, nincs is fizikai súrlódás, legalábbis nem mindenhol.
2011. dec. 2. 00:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Mágneses mezőben? A miénk vízben volt, legalábbis amikor utoljára láttam.. :D


Van benne csapágy, de ha a csapágy zúgását hallod, akkor az a csapágy élettartamának végét kezdi jelezni. Ha megnézel egy új csapágyat, akkor annak szárazon sincs szinte semmi játéka, kotyogása; ezen kívül pedig kenőanyag is van benne optimális esetben.


Szép hosszú téma, sokféle keringetőszivattyú létezik, lakóterületen belülre pl. csendesebb kivitelűeket illik alkalmazni. Egyszer aludtam egy hűtő közelében, reggel fáradtabban ébredtem, mert nem tudtam pihenni a zúgástól.

2011. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!