Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Lenne egy szarvasi espresso...

Huszti Tibor kérdése:

Lenne egy szarvasi espresso 801 tipusú 15 baros kávéfőzőm amit ha bedugok a konektorba, áram alá helyezem akkor a túlfolyón egyből kezd folyni a víz az alsó tálcába. Mi lehet a hibálya?

Figyelt kérdés
Valószínű vizköves és talán a forgó módválasztónál nem zárja el rendesen a vizet de ez csak az én véleményem. Mit tegyek, esetleg mit kell cserélni a gépben?

2011. dec. 14. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy vízkő.Főzd át ecettel.

Ha még nem volt és vagy nagyon rég akkor 2x.Én úgy szoktam hogy fele ecete fele víz keverékkel átfőzöm, majd 3x tiszta vizet főzök át rajta hogy kimossa az ecetet.

Ártani biztosan nem ártasz vele, ha nem használ akkor szerelő.

De minden képpen először próbáld meg, mert voltunk már úgy másfajta kávéfőzővel hogy rögtön szerelőhöz vittük, pedig csak vízköves volt és elkért 20ezret a vízkőtlenítésért.Azért ez ecet olcsóbb. :)

2011. dec. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Este átfőztem ecettel/kb fél literrel/de változatlan.Ismerősöm szerint van benne egy nyomástartó szelep a szivattyúnál ott lehet gond vele mert áram alá helyezés után már folyik is és közben be sincs még kapcsolva.
2011. dec. 15. 10:48
 3/6 csapo1002 ***** válasza:
Szarvasi főző? Annak a jobb oldalán van egy szelep amit el kéne zárni hogy ne a csövön jöjjön a víz.
2011. dec. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csapo1002 ***** válasza:
Vagy pedig az abban a szelepben lévő tömítőgyűrű megadta magát...
2011. dec. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem egyről beszélünk,ez szivattyús magasnyomású kávéfőző és nem a gőzölő csövön jön a víz hanem a túlfolyón ahol egyébként a túlnyomást engedi le a csepegtető tálca alá ha kikapcsoljuk a gépet.Ha csak be van dugva akkor már folyik a víz és még a kapcsolóval be sincs kapcsolva a gép.
2011. dec. 19. 08:07
 6/6 ToTu válasza:

szervusz

nekem is egy ien kávé fözöm van és pontosan ugyn ez a hibája én arra gondoltam hogy hogy nem tudja alul a tálcába engedni valamien oknál kifojolag szelep nyomás vagy tomités vagy vizkö lehet a gondja


neked sikerült orvosolnod a hibát ?

2012. febr. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!