Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Cirkofűtés problémám van....

Cirkofűtés problémám van. Ebben a fűtési szezonban tűnt fel, hogy a radiátorokban hallani lehet, ahogy a víz áramlik. Korábban ilyen nem volt, ebben egészen biztos vagyok. Tudja esetleg valaki, hogy ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Kb.6 éves a kazán, egy Junkers alapmodell (Euroline). Az áramló víz hangja az alatt az idő alatt hallható, amialatt a kazán elindul és teljesen leáll. Tehát az utolsó 1-2 percben is még hallani, amikor már a hőfokszabályzó lekapcsolta a rendszert, de még valami ventillátor vagy nem tudom mi a kazánban nem állt le. Éjszaka elég zavaró.
2011. dec. 25. 01:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Légtelenítés csodákra képes.
2011. dec. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, erre gyanakodtam, csak nem tudom egyedül álljak-e neki. Ugyanis az a helyzet, hogy átlagosan 2 hetente fel kell töltenem a kazánt a kis műanyag recsnis végű szeleppel mert 1 bar-ról kb. 0,5 bar-ra lemegy a nyomás, amikor nincs fűtés. Amikor van, akkor az 1 bar feletti zöld sávban van. A vélhető okát is megtaláltam az egyik radiátornál a légtelenítőnél és a zárószelepnél is korrodálódott és időnként kis mennyiségű víz távozik belőle. Ezt, ha visszatöltöm gondolom még levegősebb - és talán vizkövesebb is - lesz a rendszer, így minden feltöltés "csak ront" a dolgon. Vagy rosszul gondolom?
2011. dec. 25. 10:44
 3/6 anonim válasza:
Mindenképpen tölts rá, mert ahol nincs víz, ott légrés van, és könnyebben tönkremegy a lapradiátor, meg lehet a kazán is. Sima lemezkazánok ott meg is repedhetnek.... és ahol ereszt oda meg tegyél vmi ragasztót, biztos létezik erre is vmi hőálló, itt is olvastam egy kérdést róla, keress rá, asszem úgy volt hogy kazánt mivel lehet megragasztani vagy ilyesmi... van rá anyag tuti... és ami a kazánba belülre jó, az bizti jó a radiátorra is kívülre, max nem esztétikus... meg ha rátöltesz vizet, akkor miben abban is van oxigén, összeesik a térfogata a hő hatására, ergo zárt és tökéletesen működő rendszert is illik szezononként az első héten meg a végén megtölteni...
2011. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. A víz hő hatására tágul, ezért változik (nő) melegen a nyomás, mikor lehűl akkor pedig összemegy és alacsonyabb nyomást fogsz tapasztalni.

2. A radiátor légtelenítője menetes csatlakozású, cserélhető.

Ha kizárod a problémás radiátort, némi víz veszteség árán betehetsz egy új légtelenítőt.

2011. dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor ha elzárom a radiátoron a szelepet, utána már lehet a tömítéssel bajlódni, ha jól értem. Ezek a tömítések gumiból, szilikonból vagy a régen a csapoknál használt kenderből vannak? Vagy egyszerűen kérek lemezradiátorhoz tömítést és aki adja, az tudja, miről beszélek?


És még az lenne a kérdésem, hogy ha a felszínen a korrózió látható a légtelenítő és a záródugónál, az még a radiátorra nézve nem vészes vagy már ne nagyon várjak vele?


Köszi mégegyszer.

2011. dec. 26. 11:03
 6/6 anonim ***** válasza:

"Köszönöm. Akkor ha elzárom a radiátoron a szelepet, utána már lehet a tömítéssel bajlódni, ha jól értem. Ezek a tömítések gumiból, szilikonból vagy a régen a csapoknál használt kenderből vannak?"

-Gumi.


" Vagy egyszerűen kérek lemezradiátorhoz tömítést és aki adja, az tudja, miről beszélek?"

-Ha tudod a radiátor típusát, akkor megfelelőt adnak a boltban.

[link]


"És még az lenne a kérdésem, hogy ha a felszínen a korrózió látható a légtelenítő és a záródugónál, az még a radiátorra nézve nem vészes vagy már ne nagyon várjak vele?"

-Szerintem a kifolyó víz által kihordott rozsdás lé száradhatott rá.

De az se baj ha a dugó rozsdás (hiszen cserélhető), csak a radiátor test ne korrodáljon, mert ott fog kilyukadni.

2011. dec. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!