Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogyan kell a NiMH akkumulátor...

Hogyan kell a NiMH akkumulátort helyesen használni?

Figyelt kérdés

Ma vásároltam egy Remington MB4110 borostaformázót.A készülék NIMH akkuval rendelkezik.A használati utasítás szerint az első használat előtt, 14-16 óráig kell tölteni aztán használni.Ill félévente a kisütést megismételni.

Ez eddig világos.Az első amin fennakadtam, hogy a neten több helyen azt olvastam, hogy az első használatba vétel előtt a kisütést 3* kell elvégezni.Melyik a helyes?

A következő dolog pedig az lenne, hogy a használat során teljesen le kell-e meríteni,és aztán totál feltölteni, vagy egy kis energia mindig maradjon benne?Erre sehol nem találtam egyértelmű választ, mert valahol azt írják, hogy az árt ha teljesen lemerül, valahol azt, hogy TIlOS rátölteni.Kérném, hogy csak az válaszoljon aki valóban ért hozzá!Köszönöm.


2012. jan. 9. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
A NiMH akkura valóban nem szabad nem kimerült állapotban rátölteni de ez nem azt jelenti hogy csontig ki kell sütni. Ha nem működik már a készülék akkor lehet tölteni.Nem tudom milyen a töltő ki tud e sütni mert csak a töltővel szabad, nehogy rövidrezárd!Nem kell elsőre se tölteni 14-16 óráig mert a töltő valahogy jelzi a feltöltés végét akkor nem kell tovább ha használod pláne.Kisütni viszont ki lehet akár minden töltésnél ha van ilyen funkció a töltőn.
2012. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Az előző válaszoló butaságot írt, nyugodtan rá lehet tölteni akárhányszor, amiről ő beszél az a NI-CD (Nikkel Cadmium) akkumulátor, ilyet már nem gyártanak. Ahogy írják is félévenként süsd ki, vagy esetleg gyakrabban, és igen, ezt a típust még formázni kell, de elég egyszer 16 óra, de nem rontasz el semmit, ha háromszor csinálod.

A hordozható telefonokban is ilyen van, és ahányszor a helyére tesszük, mindég rátölt, mégis évekig bírja az akkumulátor. :-)

2012. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fúróferkó ***** válasza:
Végre valaki megmondta ,hogy félrevezető volt az első,csak nem szívesen kötekedik itt az ember.
2012. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 24. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!