Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A mosogatógépek leöblítik az...

A mosogatógépek leöblítik az öblítőt tiszta vízzel a végén?

Figyelt kérdés
Évek óta idegesít, hogy vajon a tabletta, mosogató só, öblítő lekerül -e a mosogatás legvégén az evőeszközökről vagy pedig szépen megesszük ezeket a vegyszereket is? Van egy teljesen tiszta vegyszermentes vizes öblítés a legvégén? És ha igen, vajon minden program végén és minden mosogatógép esetében?

2012. jan. 24. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Igen, elvileg le. Mosogatás alatt többnyire ugyanazt a vizet keringeti, ami aul összegyűlik, es újból felhasználja, ez takarekossági szempont. Öblitesnel viszont mindig tiszta vizet vesz fel, azt használja. Termeszetesen egyeb dolgok (nem megfelően bepakolt edenyek, egy eltömődött fúvóka)mindig károsan befolyásolja a gep alaposságát!

A szennyezettebb dolgokat nem árt előzze azert nagyjából elmosni kezzel, etelmaradek ne kerüljön a gepbe.

2012. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Különféle gépek különféle programjai tipikusan néhányfajtaképp mosnak- öblítenek:


Az öblítőt egyik sem mossa le!


Jómagam több gépnek is figyeltem a _kiömlő_ vizét. (15 literes vödörbe jól gyűjthető)

Saját zanussi (electrolux) gépem főként kitapasztaltam.


Az öblítővíz(ek) egy kevés üllepítés után jól használható(ak) fölmosáshoz.

2012. jan. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pl egyik gépnél:

Gyors program: 15 perc forró mosás vegyszerrel. 15perc forró öblítés. Ennyi. Ennek az öblítővize csupa hab és szutyok


Takarékos progi: Előöblítés, (hideg), mosogatás vegyszerrel (forró), Öblítés kevés vízzel (2 liter), Öblítés teljes vízzel. Ennek a végén már alig habos az öblítővíz.


Nem írom le a többit. nincs értelme. Az látszik ebből is, hogy egyetlen öblítés még a mosogatószert sem viszi le.


De maga az öblítőszert a gép mindig a végén adagolja. (Ezért én egyszerű ételecetet használok! Nem lesz semmi baja a gépnek és a poharak szépek.)


Rövid program végén meg nyomok egy hidegöblítést még rá. (+15 perc, +4 liter víz)

2012. jan. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha "All in 1" mosogatótablettát használok só és öblítő nélkül, valamint hosszú 1,5-2,5 órás programmal mosatok csak (ami alatt tuti feloldódik a tabi), akkor biztos lehet abban, hogy a végső öblítés tiszta vízzel fog menni, nemde?


Köszönöm a válaszokat, hasznosak, úgy látszik nem csak engem zavar ez a téma! :)

2012. jan. 26. 08:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Véleményem (és tapasztalatom) szerint igen. Amennyiben feloldódik az egész tabletta. (Én mindig fél tablettát használtam)


Visszatérve az elejére, azt elfeledtem írni, hogy az öblítő elősegíti, hogy lecsepegjen a víz az eszközökről, így aztán arra számítanak a gyártók(?) hogy a vegysz@r is lecsöpög.


És egy kis propaganda: Használj Bio tabit!

2012. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hátpicit azért ontosítanék: nem arra sámítanak, hogy lecsepeg a vegyszer, hanem arra, hogy a forró levegő teljesen elpárologtatja ról a szárítás során.... ami végülis igaz is lehet akár, hiszen nem érződik utána semmi vegyszeres utóíz a poháron pl., de mégis, engem eléggé zavar a tudat, hogy nem öblítette le tiszta vízzel a vegyszert a gép a szárítás előtt - nha tudom, hogy az öblítőfolyadéknak éppen az a funkciója, hogy felgyorsítsa a száradást, és víztaszító képessége révén megakadályozza, hogy foltosak maradjanak a poarak, edények, stb...
2013. márc. 3. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a melléütésekért és karakter-kihagyásokért elnézést kérek, a virtuális billentyűzet átka... ;)
2013. márc. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ecet valóban jó öblítőszer
2013. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!