Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen kandallót/kályhát...

Milyen kandallót/kályhát vegyek? Honnan?

Figyelt kérdés

Egy 75 m3-as szobát szeretnék felfűteni, de villanyunk illetve gázunk nincs, így marad a tűzifa és szén. Milyet érdemes venni max 60 ezer ft-ért? Esetleg használtan hol találhatok jót? Ha 10 ezerért tudtok, annak még jobban örülnék.

Köszi a válaszokat előre is!


2012. jan. 30. 22:50
 1/5 anonim válasza:

Én a te helyedben szorítanék a nadrágszíjon , és készítenék egy " rakéta tömegkályhát "

Infó Wikipédia" Rocket mass stove " klikk az, oldal fordítás - ra . A kékkel írt szövegre ismét klikk és nézd meg a videókat.


Vagy csak simán a keresőbe " TÖMEGKÁLYHA " ez a verzió viszont 600 000 Ft körül van .

2012. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne!


A kamino 8 kw-os kandallóban gondolkodom. Mi a véleményetek róla? Mivel tud az többet, mint a kamino 6 kw-os, ha ugyanakkora a tűztere?

2012. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

A legtöbb kályhában nincs hőtároló tömeg , ezért ha elégeted a fát a hő nagy része kimegy a kéményen. Nem az égéstér nagyságától függ a teljesítmény.Az ideális esetben full levegő kell az égéshez ( a láng színe kék )amit a huzatszabályozással lehet beállítani nyitott kályha ajtónál

DE EZ TŰZVESZÉLYES ( senki ne csinálja )

Zárt ajtónál meg nincs huzat , fűstől , szénmonoxid ....stb


Ezért javaslom mindenkinek a " TÖMEGKÁLYHA VALAMELYIK VÁLTOZATÁT "

Kevesebb fával melegebbet lehet " csinálni " .

Mindenkinek javaslom a Rakéta tömegkályhát.

2012. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem sokkal kisebb kellene kb. 1x0,5x0,5 méter.
2012. febr. 3. 18:40
 5/5 A kérdező kommentje:
És könnyen beszerezhető, tehát valamiféle mobil készülékre gondolok.
2012. febr. 3. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!