Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Indesit mosogatógépem nem...

Indesit mosogatógépem nem mosogat valami szépen, sőt, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nem jó ez a márka vagy más a baj? Eleinte se mosott el mindig mindent, pedig szépen pakoltam, mindenre figyeltem, de a napokban már katasztrófa ahogy mosogat. Van valakinek ilyen gépe? Mik a tapasztalatai?
2012. febr. 1. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt egyszerű megtanulni a mosogatógép használatát (pedig egyáltalán nem bonyolult).


99%, hogy nem a géppel (és a márkájával) van baj, hanem a mosogatószer adagolásával.


Mit értesz az alatt, hogy nem mosogat szépen? Fehér foltosak maradnak az eszközök, vagy étel-italmaradék is van rajtuk? Amikor végzett a programmal, és kinyitod az ajtót, akkor száll ki forró gőz a gépből?

2012. febr. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
aha száll ki a gőz, a befúvók is tiszták, egy tablettát teszek bele, azt máshogy nem tudom adagolni, de szinte mindig koszos marad. a tányérok és poharak zsírosak a poharak alja koszos, az villában kajamaradék. nem rakom bele nagyon koszosan, ételmaradékosan a dolgokat, de azért el nem mosogatom elötte, mert akkor minek a gép... lehet hogy egy tömítéssel van a baj és nem megfelelő a nyomás?
2012. febr. 15. 12:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Először arra gondoltam, hogy nem fűt rendesen, de ha gőz száll fel, akkor ez kizárva. A mosogatás folyamata nem egy nagy ördöngösség, a legtöbb gép hibátlanul megy évekig.


Azt javaslom, hogy keress fel egy szakembert, mert ez így nem normális jelenség. Ennyire nem lenne szabad hanyagnak lennie. :)


A só hiányától, illetve az öblítőszer nem megfelelő adagolásától (ha van benne erre szolgáló kis tartály) maradhatnak csúnyán fehér foltosak az eszközök, de ha a zsírt sem hozza le, akkor ott mindenképp szerelőnek kell látnia. Szerintem hibás.


Bocs, ennyit tudtam segíteni. :)

2012. febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A probléma lehet a használt mosogatószer és vagy tabletta fajtája. Nagynénéméknek is ilyen márkájú mosogatógépe van, és fél évig nekik sem volt tiszta az elmosogatott pohár és tányér(de főleg az üvegpohár). Aztán megpróbálták egy másik féle mosogatótablettával, és a gond megszűnt.
2015. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!