Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Elektromos krumplinyomót...

Elektromos krumplinyomót árulnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy elektromos krumpli paszírozóra, mivel a kézi paszírozás időigényes/nehéz, ráadásul az alumínium krumplinyomóm elgörbült,így átlagos krumpli nyomót meg nem szeretnék venni.
2012. febr. 9. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, nem hinném, hogy Magyaország egy "elektromos krumplinyomó bojkottövezet" lenne...
2012. febr. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fúróferkó ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__konyhai-praktik..

Ezt a kérdést én tettem fel tegnap,éppen az ilyen kütyük miatt.

Mennyi krumplit akarsz milyen gyakran nyomni?

Ha feltétlen villamos áramot akarsz felhasználni ,azért van ám megoldás.A villamos húsdaráló ugyanúgy összetöri krumplit mint a régi jól bevált kézi.

Igaz ,amit mostanában árulnak az a hengeres alakú,egy kalap sz@art sem ér az alakja miatt.A préseléshez szükséges erő merőlegesen hat a henger fenekére.

Sokkal kisebb erő kell a régi ,öreganyánk idejéből való parabola alakú palást (Oldalról kissé ívelt háromszög alak)kiképzésű nyomó használatához.

Azért a régi bádogosok sem voltak ám buták ,igaz nem volt internetjük.

2012. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég gyakran eszünk krumplit, mert kb. 2-3 naponta főzök valamilyen ételt. (általában rizs, tészta és krumpli az alap). Kb.olyan hetente (de inkább 2 hetente) biztosan készítek krumplipürét,tényleg imádjuk!! Emiatt kezdtem gondolkodni egy elektromos krum.nyomóban, gyorsabb/könnyebb lehetne. Már kerestem üzletekben, de persze mindenhol a hagyományos kézi-paszírozót ajánlották. Viszont még az elektromos húsdarálóra még nem is gondoltam, de nagyon jó ötletnek tartom. Másrészt a boltokban találtam elektromos sajtreszelőt, amit keksz daráláshoz használnék. Bár nem olcsó, 16e Ft-ért adják. A helyzet az, hogy külföldön élek, ahol az emberek általában nem főznek,ill. készen veszik meg az ételt, vagy étteremben esznek. Ezért még egy kézi fémből készült krumplinyomót is nagy kihívás volt beszereznem. Sajt/Kekszdarálóra meg azért lenne szükségem, mert ott darált kekszet nem árulnak, ami viszont a kókuszgolyóhoz kell. Időm meg nem sok van, kaját meg csak kell készítenem és gyorsabban akarok végezni a főzéssel, szóval ezért lenne nagy segítségemre ezek az elektromos kütyük.
2012. febr. 10. 16:06
 4/5 fúróferkó ***** válasza:

Igen az egy más élet "külföld" Ott nem főznek ,hanem étterembe járnak ,az üresen maradt időben meg élnek.

Egyébként már számolgattam egy életen át ,mondjuk 50-60 évig egy kis, vagy akármilyen lakásban konyhát fenntartani nem is olyan olcsó .

Megházasodik az ember ,nincs semmije.Másnap vesz egy villanyrezsót,fazekat,lábast,2 tányért,2 aluminium kanalat.

Aztán vesz egy egész edénysorozatot ,de zománcosat,aztán kicseréli rozsdamentesre,vagy 300 ezer forintos nyugger-beetető készletre.Aztán jönnek a gépek ,de a végén már csak egy elektromos krumplinyomót kéne beszerezni.Mindezeket egy életen át hőenergiával,mosogatószerrel ,HOPPÁ! mosogatógép kimaradt, ellátni.Szóval lehet hogy olcsóbb étterembe járni.

2012. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hahaha :D de teljesen igazad van!!! :D
2012. febr. 10. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!