Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyennek találjátok az...

Milyennek találjátok az indukciós főzőlapot?

Figyelt kérdés
Gáztűzhelyről akarok váltani elektromosra, csak nem tudom eldönteni, hogy indukciós, vagy hagyományos kerámialapos legyen. Sok mágnesezhető, de vékony falú zománcos edényünk van, meg jó pár olyan is aminek nem teljesen egyenes az alja, hanem némiképp íves. Ezekkel is jól és hatékonyan működik az indukciós? Köszönöm!
2012. ápr. 15. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak lapos vasedényekkel működik hatékonyan, és kb 80%-os hatásfokú az indukciós.
2012. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. ápr. 16. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyet választottál végül? Én is tűzhely vásárlás előtt állok...
2012. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Indukciósat vettem, de még kb. 3 hét múlva lesz beépítve. Ha gondolod jelezz akkortájt és elmondom a tapasztalataimat!
2012. máj. 12. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Addigra már szerintem meglesz a tűzhelyem,s valószínűleg egyenlőre maradunk a gáznál...
2012. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

indukciós 3-5 ft ért forral fel egy liter vizet

mikrohullám 7-10ft ért fözi fel

gáztüzhely 20-40 ft

az indukciós készülékek gazdaságossága egyértelmű. csakhát a gyártók beleszerelik a politikát. én már a másodikat vásároltam, kihordási ideje kettő év. az elsőt 18000-ért vettem. kicsit utánaszámolva, a két év alatt durván hatezret ha spóroltam vele. a deficit itt 12000ft.

az ujat 7999ft-ért vettem. de ennek fűtőfelülete 7-8 cm átmérőlyű felületre korlátozódik. és bizony a 25 cm es lábas fenekére hamar odaég az étel. persze ez függ az edény minőségétől. amelyik edény aljának jó a hővezető képessége százszor kényelmesebb, és biztonságosabb vele a sütés főzés. (nem kap lángra a konyharuha, nem ég meg tőle a fakanál nyele stb)

a mai nap, már merem ajánlani akármelyik háztartásban.

a fürdőkád alá betéve, orákig lehet pancsolni, mert nem hül ki a fürdővíz

2012. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megvettem én is 90-ért az indukciósat, eddig nagyon tetszik!
2012. júl. 23. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!