Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Fizika 8. osztályos házi...

Kkga kérdése:

Fizika 8. osztályos házi dolgozathoz az elektromos csengőről kellene írni minimum 2 oldalt. Kérlek valakit segítsen?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 17. 10:35
 1/5 fúróferkó ***** válasza:

2 oldalt,mekkora lapra?Jó nagy betűkkel kell írni,hogy értelmesnek tűnjön és megteljen.

Nagyjából írj bevezetőnek milyen megoldások léteznek.A működés módja szerint lehet megszakításos .Azt jelenti ,hogy egy mágnes egy rugalmas szárú kalapácsot berántja,közben ráüt egy harangra,és megszakítja saját áramkörét.A kalapács a rugó hatására visszamegy alaphelyzetébe és újra záródik az áramköre.Így a folyamat végtelen,illetve ha elengedik a nyomógombot leáll.

Van un.mellékáramkörű csengőkapcsolás.Ott a mágnes gerjesztésekor a mágnestekercset egy kontakt ellenálláson keresztül rövidrezárja,Így a sarkain rövidzár lép fel ami miatt elenged.

A rövidzárat ne szó szerint vedd azért van a védőellenállás!Ezt a kapcsolást robbanásveszélyes helyeken lehet alkalmazni,mert nincs áramkörszakítás és így villamos ív sem.

Aztán lehet írni kórházi nővérhívó,lift vezérléseknél használatos csengőkről.De ha villogni akarsz akkor nyugodtan írj az elektronikus csengőkről,,az egy ütésű un."bim-bam" csengőkről is.

2012. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ha mozaikos könyved van abban van valamennyi a csengőről.az biztos,hogy nincs két oldal de,ha beírod a google-be biztos ad ki dolgokat.
2012. ápr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én imádnám ezt a feladatot. A techniakai sóder dögunalmas és 2 oldal tényleg elég kínos :)

Ezért belevegyíteném a kultúrtörténeti áthallásokat (pl. A postás mindig 2x csenget), említenék történeti vonatkozásokat pl. az ÁVH-s csengőfrászt, beleszőnék folklor elemeket: megnyomjuk a csengőt és elszaladunk,és még tucatnyi más egyebet :)

2012. ápr. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Keress a googl be az elektromos csangőről dolgokat meg rajzolj is és jó nagy betükkel irj régen én is mindig azt csináltam :D
2012. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trafó1 ***** válasza:

Történeti áttekintés: egyszer volt az ajtókopogtató, mechanikus csengő majd jött az elektromos stb

Funkciója: Értesíteni a háziakat , hogy ott vagyok, adott esetben hang majd képi kommunikáció stb

Fajtái: rezgőnyelves, elektronikus, lehet egyen/váltóáramú, vezetékes/nélküli, dallam/egyhangzású,beltéri (lépcsőház)kültéri stb

Egyszerű kapcsolási rajz valamely alap fajtáról, működés leírása, biztonsági előírások (nyomógomb törpefeszültségű)

oszt az egészet bő lére ereszted.

2014. márc. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!