Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miből tudnék kiszedni EGYENÁRA...

Miből tudnék kiszedni EGYENÁRAMÚ Generátort/dinamót?

Figyelt kérdés
Már mindenhol néztem de az autókban váltóáramú generátorok vannak azt meg nem tudom felhasználni. Tudnátok ajánlani olyan eszközt amiből kilehetne szedni, vagy olyan oldalt ahol tudok rendelni. Előre is köszönöm.

2012. ápr. 24. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Camping bringáról nem jó leszerelni?Az nem elég?

Így elég nehéz találgatnia itt bárkinek is, ha azt sem tudjuk, hogy mire kellene, és mekkora.

2012. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jaj elnézést, szóval kb 300 watt vagy attól nagyobb kellene. Azzal akarok kisérletezni hogy a biciklire szerelve nem a kereket tekerném hanem a generátort a motor meg hajtana engem így nekem nem kell annyira erőlködnöm mégis mozgok és nem használok akkupakkot.
2012. ápr. 24. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyenáramú dinamók a régebbi(kétütemű) Wartburgban, Trabantban voltak. De szinte minden régebbi autóban(Moszkvics, Zsuk,) szintén dinamó volt.

Az igaz, hogy az újakban váltóáramú generátorok vannak, de a házon belül van az egyenirányítás, és a kivezetésen már egyenáram jelenik meg!

2012. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
tehát ha az autógenerátort megforgatom akkor abból már egyenáram jön ki ?
2012. ápr. 24. 19:25
 5/11 anonim válasza:
IGEN, ha van rajta egyenirányitó
2012. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze, a mai autók generátorában is van egyenirányítás.


Ha jó a generátor, akkor 13,2V - 14,8V-ot ad le.

2012. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egyenirányító benne van a generátorban.
2012. ápr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91621 A kerékpárokon dinamó van, nem generátor. Nem mindegy.
2012. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szép munka. Az elektromos áram termelésének, felhasznnálásának is van vesztesége. (hő formájában). plusz még cipeled a berendezés súlyát is........ Rá fogsz jönni, hogy tekerni könnyebb........
2012. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A kerékpáron generátor van nem dinamó,mivel váltóáramot ad.

Villszer.

2012. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!