Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Igaz-e, hogy nagy teljesítmény...

Igaz-e, hogy nagy teljesítményű,7,5 kW-os klímát kis helységeben (15-20 m2) nem szabad használni?

Figyelt kérdés
Palatetős padlástérbe gondoltam magamnak egy klímát, mert nyáron kicseszett meleg van: szinte tapintani lehet. Ki is néztem magamnak egyet használtan (kb 35-50ért), de barátaim szerint a teljesítménye túl nagy (7,5 kW). Én meg pont azért akarok nagyot, mert ez nem átlagos helység: ha odakint van 30 fok, akkor odabent tutira van 40. Márpedig ahhoz kell nagyobb. A készülék amúgy egy TOSHIBA RAV 717-es. Vélemény?
2012. máj. 6. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Felesleges, csak annyit érsz el vele, hogy óriási villanyszámlád lesz.
2012. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az annyi mint 33 Ampert vesz fel ha megy, elbír ennyot a hálózatotd? Az indítási áram még ennél is sokkal nagyobb, másfélszerese is leeht, 50 Ampert bír a biztosítékod ? És még erre jön a normál fogyasztás.
2012. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy 7000W hűtőkapacitású klíma.

Ez nem azt jelenti hogy 7 kW a villamos fogyasztása.

A kompresszor 2200W-os.

De 80! amper kell az induláshoz.


Ha veszel, mindenképpen invertereset vegyél.

2012. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!