Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha egy rezsó platniához...

Ha egy rezsó platniához és/vagy oldalához érintett fázisceruza csak nagyon halványan, de világít, akkor azt már életveszélyes használni?

Figyelt kérdés
Belenéztem az oldalán levő réseken, és nem látom sehol hogy az izzószál hozzáérne a burkolatához. Illetve a biztosítékot sem csapja ki, pedig földelt konnektorba dugtam. (Mondjuk lehet a zsinórjának már rossz a földelése.)

2012. jún. 11. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a földelést egy Ohm-mérővel.
2012. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olyanom nincs sajna, de az a gyanúm, hogy rossz a földelés. Ilyen pici világítással is már kicsapná a biztosítékot ha jó lenne?
2012. jún. 11. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Fáziscerkának nem kell sok, hogy világítson, de ha tudod ellenőrizd a kábelezést, akár úgy, hogy szétszereled a csatlakozót.
2012. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, gondoltam erre, csak félek, hogy utána még rosszabb lesz. :D Amúgy ez már életveszélyes állapot? Én sose értettem hogy hogy tud valami gyengén rázni. Most vagy hozzáér belülről a vezeték, és akkor nagyon ráz, vagy nem ér hozzá, és akkor meg egyáltalán nem. Hogy van ez?
2012. jún. 11. 22:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen fázisceruzával nézted. Ettől függetlenül jó lenne rámérni műszeresen is. De próbáld meg más hálózati készüléknél is fázisceruzázni, vagy eleve a földelő vezetőt megfázisceruzázni a dugaljban.

Nos én megnéztem ott is, és halványan jelez

2012. jún. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nálunk a földelés nem jelez szerencsére.
2012. jún. 12. 00:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem jó, ha világít a fáziskereső a kezedben. Vagy a rezsó kábele rossz, vagy az elektromos hálózatod.
2012. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én fáziskeresőm a kezemben is világít ha a két végét megérintem. Ha a csavarhúzós végét hozzáérintem egy áram( feszültség) alatt levő eszközhöz, kiírja, hogy mekkora fesz van ott. Valójában nem tudtam rájönni, hogyan működik, de működik.
2012. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!