Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » A hűtőgépünk nem hűt rendesen....

A hűtőgépünk nem hűt rendesen. Lehet ez ellen valamit tenni házilag?

Figyelt kérdés

Sajnos sem szerelőre, sem új hűtőre nincs most pénz. :(

10-12 fok van a hűtőben. A hátulja nagyon vastagon bejegesedett és nem olvasztja le - most kénytelen leszek leolvasztani ebben a melegben, attól talán egy ideig jobb lesz. A mélyhűtő rész is nagyon hamar vastag jégréteget kap.

Elég régi hűtő.

Van bármi amit a leolvasztáson kívül házilag meg lehet csinálni? Valami alkatrész kipucolás, vagy ilyesmi? Vagy csak szimplán öreg és így jártunk?

Köszönöm a válaszokat!



2012. júl. 2. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezek a tünetek olyankor jönnek elő, amikor az ajtó nem zár, nem szigetel rendesen. Nézzétek körbe az ajtón azt a szigetelő-záró részt, nincs-e valahol eldeformálódva, elnyomódva. Elég 1-2 cm rés is, ahol kiszökik a hideg, ill. beszökik a meleg, ettől jegesedik. Annak a cseréje azért még nem kerül olyan sokba. Másrészt az ára bőven visszajön a villanyszámlában, mert kevesebbet fog ki-be kapcsolni.
2012. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltunk már egy ideje, de most pár napja nagyon bejegesedett a hátulja. Bár lehet, hogy csak a meleg miatt. Mármint, rossz gumi + meleg.

Sajnos most még erre sincs pénzem. :( Talán párhét múlva.

Köszönöm a választ!

2012. júl. 2. 19:02
 3/15 anonim válasza:
ha latszik a gumin hol rossz, pl log az aljan, ragasztoszalaggal rogzitsetek oda
2012. júl. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem lóg, csak már nem tapad annyira. :(
2012. júl. 2. 22:07
 5/15 anonim ***** válasza:

Pillanatnyi ötlet, lehet, hogy hülye ötlet, de azért ide írom:

Mi van, ha pótolod a "hiányát" azzal a purfix-szel, amit ablak, ajtó szigetelésénél szoktunk használni. Talán először pár cm-es db-on meg lehetne próbálni, hogyan záródik abban az esetben, segít-e, vagy inkább ront a helyzeten?

2012. júl. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Fogsz egy A4-es papírlapot és elkezded odacsukni az ajtóval. Ahol a papírlap könnyen kijön ott van elvetemedve a záróbetét. Ideiglenes megoldás az öntapadós ablakszigetelő szivacs, de jobb lenne új záróbetétet beszerezni.


Üdv!

2012. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kipróbálom ezt a papírlaposat, kíváncsi vagyok! Köszönöm!

Ezt a szivacsos dolgot nem értem. Mármint, azt hogy kellene alkalmazni?


Utánakerestem neten ennek az új guminak, de nem jutottam túl sokra. :(

2012. júl. 4. 11:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Üveg-edény, háztartási boltokban, hasonlókban lehet kapni a pur-fix-et, amit ajtó-ablak rámákra, vagy a tokba, keretbe lehet rakni, hogy jobban záródjanak, és télen kevesebb hideg menjen be.

Ennek egyik oldala öntapadós = fára, fémre, akármire, tehát a hűtőajtón már meglevő tömítőgumira is elvileg az öntapadós részt rá tudod ragasztani. A másik oldala szivacsos, ami az ajtó becsukása után igazodik a rendelkezésére álló helyhez. Vagyis ahol nagyobb rés van, ott tömít.

2012. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Feltettem neked, miről is beszélek!

2012. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tudom mi ez, van is itthon valahol, csak nem tudom elképzelni, hogy ha én ezt oda felragasztom, akkor attól jobban szigetel az ajtó. Inkább úgy tudom elképzelni, hogy onnantól kezdve egyáltalán nem fog becsukódni, hiszen már így sem tarja ott a mágnes, ilyen nagy rés, amit ez a szivacs ki tudna tölteni pedig végképp nincs.

Aztán lehet hogy teljesen hülye vagyok és egész másról beszélek...

A hűtőajtón lévő gumi az amit nem találok sehol, hogy hol lehetne venni és mennyiért.

A papírlapot kipróbáltam. Nagyjából mindenhol egyformán fogja a lapot, vagy egyformán nem fogja. Nem tudom. Egyedül a mélyhűtő rész egyik oldala szorítja oda jobban a papírt, mindenhol máshol könnyebben kijön.

2012. júl. 4. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!