Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha rakok pár palack vizet a...

Ha rakok pár palack vizet a hűtőbe ha majdnem üres tényleg spórolni lehet az energiával?

Figyelt kérdés
Valahol a neten írták ,hogy ha nincs tele a hűtő és belefér még érdemes pár palack vizet rakni a hűtőbe, mert így lehet az árammal spórolni. Van valami valóságalapja? Kipróbáltam 3 2 literes PET palackot megtöltöttem vízzel és raktam a hűtőbe, rontani nem ronthat alapon.
2012. júl. 15. 16:56
 1/4 anonim válasza:

Ha majdnem üres a hűtő, akkor legtöbbet úgy spórolsz vele, ha kikapcsolod.


1 nem új hűtő, mondjuk egy Lehel havonta kb 1000 Ft-ot fogyaszt, ha 1-es fokozaton járatod.


Spórolni úgy tudsz, ha a hűtőt, különösen nyáron 1-2 hetente leolvasztod. Nem kinyitós, kimosós leolvasztás, csak kikapcsolod, a tálcája alá raksz egy edényt, és ott hagyod 6-8 órára. Ez alatt a fagyasztó rész leolvad, lecsöpög, de a hűtőben alig megy fel pár fokot a hőmérséklet. Azonban amikor visszakapcsolod a hűtőt, jobban hűt, és ritkábban kapcsol be, mivel kevesebb jeget kell hűtenie.


Amire te gondolsz az üveges trükk, az szerintem inkább fagyasztó esetében válik be. Nagyobb a jégtömeg, nehezebben melegszik fel.


Hűtőnél is számíthat valamit, de nem hinném, hogy 1-2 üveg víz berakása 20ft/hó-nál nagyobb fogyasztáscsökkenést idéznek elő. Minél kevesebbet nyitogatod a hűtőt, annál kevesebbet fogyaszt. Ha rendszeresen olvasztod, javítod a hatásfokát és növeled az élettartamát.

2012. júl. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvasztani télen szoktam, mikor odakint is tombolnak a minuszok, akkor sima ügy, kiveszek belőle mindent, kirakom az erkélyre nem lesz semmi baja. Mélyhűtővel/fagyasztóval meg sokat lehet spórolni amúgy ha éjszakai áramra kötöd, csak sajnos nálam ilyen nincs, csak akkor lehet baj belőle ha olyan nagy kánikula van mint mondjuk 1-2 héttel ezelőtt. De az év nagy részében mehet nyugodtan olcsó áramról, feltéve persze ,hogy jól szigetel.
2012. júl. 17. 07:44
 3/4 anonim válasza:

Nyáron is simán tudod olvasztani.


Kellékek: 1-2-3-10 hűtőtasak, valamint takarók, plédek.


Az összes cuccot kiveszed hűtőtasakba bele. Megágyazol a padlón a szoba közepén jó sok paplannal, abba bele a hűtőtasakokat, és alaposan rengeteg réteggel betakarod.


A fagyasztóba forralsz vizet, és lábasokba belerakod, időnként cseréled. Ezzel a módszerrel a vastag jeget is le lehet olvasztani 1-3 óra alatt. A fagyasztott cuccoknak meg nem lesz semmi baja.

2012. júl. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Annyi alapját látom a dolognak, hogy a víz megfagy/lehűl aztán utána az is hűti valamennyire a környezetét, így a hűtűnek kevesebb energia kell ugyanazon hőfok fenntartásához.
2012. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!