Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyiket válasszam split...

Melyiket válasszam split klíma? Vagy mobil klíma? Mennyibe kerül a oldalfali klíma beszerelése kb? Én úgy tudom h 30-40ezer is lehet. Remélem nem.

Figyelt kérdés
Minden válasz érdekel mert nagy dilemmában vagyok.
2009. júl. 15. 12:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit h 18nm-es szobába kellene amihez erkély is tartozik(a kivezetés végett írtam)
2009. júl. 15. 12:11
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A split klíma mindenképp kényelmesebb megoldás és esztétikusabb is, viszont szinte minden esetben drágábban jön ki szereléssel együtt. A mobil klímánál az is gond lehet, hogy szezonban folyamatosan kerülgetni kell, igazából egy külön bútordarab, bár nem annyira mobil, mint azt sokan gondolják, éppen az általad említett kivezetés miatt. Ennek is van egy nem is túl vékony gégecső szerű kivezető csöve, amit nem egyszerű megoldani. (Legalábbis én még csak ilyet láttam.) Értelemszerűen az ablakot nem tarthatod nyitva, valahol ki kell lukasztani a kecót. Hűvösebb időben pedig meg kell oldani a kis Mikrobi tárolását, bár, ha elég helyed van, maradhat is a helyén. Nekem eddig minden ismerősöm megvált tőle, aki vásárolt ilyet, a splitesek rendszeres használók. Tehát én a split mellett teszem le mindenképp a voksot.
2009. júl. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
részemről is split. Mobilt nem sok helyen láttam, de ott nem volt képes lehűteni a szobát.
2009. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Apám klímaszerelő és a mobil klímát nem tartja jónak.
2009. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

még annyi ha valaki megtudná mondani h kb mennyibe kerül a split klíma beszerelése az jó lenne,mert azért ettől is függ a vásárlás

2009. júl. 15. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A helyiséget folyamatosan éri a nap? vagy csak délután?

Mer ha éri akkor mindenképp a split klíma a legjobb.

A mobil klíma meg csak néhány órára tudja lehűteni a levegőt. Tapasztalat.

2009. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
A szerelés árát jól tudod, 30-40khuf körül.
2009. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hanem akarod a szerelést,MOBIL SPLÍT KLÍMÁT vegyél,nekemis az van két 20-20 m2 es szobát simán behűti.Akültéri egységet símán kiteszed az erkélyre.Nem kell szerelni,ősszel meg beveszem és kész!
2009. júl. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
MOBIL SPLÍT klÍMAnál vékony a kivezetés eé nem zajos!!
2009. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!