Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mi lehet a baja? Mi miatt...

Mi lehet a baja? Mi miatt folyik be a víz a vízlágyitó berendezésnél?

Figyelt kérdés
2 hete vették meg anyukámék a mosogatógépet a típusa ZDF3020X . Ám még nem tudtuk kiprobálni mert nem volt a mosogatóból elágazó cső amire ráköthettük volna . Na az a helyzet , hogy ma jöttek a vízvezeték szerelők és megcsinálták ezt az elosztást és sikeresen rákötötték a mosogatógépet az elágazásra. A csap ami a gépnek adja a vizet ki volt nyitva de a konektorba be se lett dugva . Olyan 10 perc mulva azt vettük észre , hogy folyik ki a víz az ajtó szélénél. Már olyan 10 cm magas vízszint volt benne . Elzártuk a csapot és kiszedtük a felgyűlt vizet majd kinyitottuk a csapot hogy megtudjuk honnan jött a víz . Ám ekkor lepett meg a dolog , hogy nem abból a forgó karokból jött a víz amiből elvileg jönnie kellene mosogatáskor , ( szétpermetezi a vizet vagy ilyesmi) hanem az oldalt lévő kis köralakú vízlágyító beállítóból ( manuálisan vagy elektronikusan kell beállítani). Én nem vagyok szakértő , de szerintem ha még be sincs kapcsolva a gép akkor nem kellene megtelnie vízzel . Mi lehet a baja ?

2012. júl. 27. 20:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Itt van pár kép segítségnek a narancssárgából folyik a víz .

[link]


[link]


[link]

2012. júl. 28. 00:05
 2/3 Gazdik László ***** válasza:
Ez sajnos gyakori probléma. A vízcsapból "törmelék" szennyeződés került a mágnes szelepbe, s nem engedi azt lezárni teljesen.Ezért szivárog be a víz. Próbáld meg többször bekapcsolni- leszivattyúzni a vizet, ha szerencséd van, kitisztul. Ha nem javul, csak a mágnes szelep csere segít.
2012. aug. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Miután kiszedtem a vizet másnap már jó volt nem szivárgott be a víz :)
2012. szept. 9. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!