Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Milyen mini fúrógépet vegyek,...

Milyen mini fúrógépet vegyek, ha kavicsokat szeretnék fúrni, formálni, polírozni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 17:17
1 2
 1/12 Olga néni ***** válasza:
Nem is annyira a fúrógépen múlik ez, hanem a fúrószáron, amit befog az ember a fúrógépbe. Vídiabetétest!
2012. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És olyan vídiabetétes szárat mindegyikhez lehet kapni? Vagy ezeknél nincs olyan, hogy márkánként változik? Mert akkor végül is elég, ha veszek egy viszonylag olcsóbb fúrót és abba szárat.
2012. júl. 31. 11:21
 3/12 Olga néni ***** válasza:
Barkácsáruházban nézz körül első körben. Aztán, ha később valami spéci cucc kell, mert nagyon belejössz, akkor lehet keresgélni.
2012. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 zsolti810113 válasza:

Neked szerintem erre van szükséges vagy legalábbis ilyenre:


[link]

2012. aug. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szerintem olyan gépre van szükséged, mint a Dremel Multi. de az drága, nem kezdő pénztárcájához való. Vannak hasonlók noname gyártmányok közt is.

A lényeg, hogy olyan kicsi és vékony, hogy szinte tollszerűen kell megfogni. Nagyobb kézműves áruházakban is kapható vagy barkácsáruházakban. van hozzá készletben mindenféle szár, fúró és csiszoló is. Kőhöz sztem nem kell vidia, de ezt csak 99%-ra mondom.

2012. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Közben kiderült, hogy apukámnak van egy nagy hilti fúrógépje, és ahhoz van több szár és a legvékonyabbat kipróbáltam, nem vitte a követ, csak hangos volt, majd találtam egy kicsivel vastagabb vidiás szárat, az már vitte mint a vajat. Ha nem lenne olyan batár az a gép, hogy két kézzel kell fogni, akkor azt használnám, de hát nagy sajnos, ezért holnapután elnézek az OBI-ba hátha találok ott valamit. Köszönöm a válaszokat. :)
2012. aug. 2. 17:38
 7/12 LeGrady válasza:
Nagyon sokat segíthet ilyenkor egy állvány!
2012. aug. 3. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Olga néni ***** válasza:
Kőhöz nem kell vidia? Biztos, hogy kell.
2012. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is kell. A nem vidiás szár teljesen kicsorbult a kő pedig néhány karcolással megúszta. Bár elképzelhető, hogy van olyan kő, amit átvisz. Elfelejtettem említeni, hogy én legfőképpen folyami kavicsokat szeretnék furkálni. Azok elég kemények, ezért kell a vidia.
2012. aug. 4. 09:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Ehhez szerintem ne vegyél olyan tollszerűen megfogható minigépet. Az tökéletes gravírozni, nyákot fúrni, meg "gyengébb" munkákhoz. Ami megfelelő minifúró lenne, azok a kicsit nagyobb, 135w körüli típusok. Nyilván drágább mint a tollszerű, de jobban megéri. Én használtam dremelt, itthon meg egy handy van. Nincs nagy különbség, persze a dremel valamivel jobb. A handyvel is eddig mindent meg tudtam csinálni. Rendszeresen munkálok meg vele fém előlapokat, 3,2 átmérő megy bele max. Nagyon tudom ajánlani, nekem bevált!

2012. aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!