Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Az új toyota varrógépem nem...

Fordjes kérdése:

Az új toyota varrógépem nem veszi fel alulról a cérnát, az összes hiba lehetőséget átnéztem. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 19:50
 1/5 fúróferkó ***** válasza:

Az majdnem mindegy mi a márkája a gépednek.Az "összes hibalehetőség" átnézése után (hibátlan,jól rögzített tű,helyesen befűzött felső-alsó szál), még meg kell nézni a következőket,és ha kell be kell állítani:

1., A tű felső holtpontja előtt 1-2 mm -re álljon a hurokfogó hegye.

2., Amikor a hurokfogó a tűlyuk homorú oldala mellé ér a közük lévő távolság a lehető legkisebb (0,5-0,8 mm ) legyen.

Ha így van ,akkor a hurokfogó hegye nem tud másfele menni csak a tű homorú fala és a felső cérna által alkotott kis hurokba,továbbfordulva az alsó szál már a felső szál "csapdájában ",mint hurok felbújik a varrótalp furaton.

2012. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de kiderült szerkezeti hiba volt,vissza vittem és most rosszat kaptam.A minta darabot kaptam az orsó itt rendbe volt megnéztem a szálat felvette de itthon derült ki hogy program gombot össze törték. Érdemes ezek után még ilyen gépet választanom?
2012. aug. 6. 05:35
 3/5 fúróferkó ***** válasza:

Nem a márkanév (legalábbis nem mindig) határozza meg, érdemes-e megvenni.Sajnos a mai Magyar eladói szokások miatt csalódunk annyiszor.Bemegyünk egy kis boltba,legfeljebb avval fogadnak:"segíthetek?",aztán itt ki is fújt a szakértelem.Bemegyünk egy bevásárló központba,,ott rakodómunkások sokasága ,és legfeljebb "vevőszolgálat" vár bennünket kirúgott szakszervezeti vetővel,gyári szalagmunkással.

Régen egy műszaki,villamossági boltban még a villanykörtét is hozzáérintették egy érintkezőhöz,hogy világít-e,a nagy értékű műszaki árukat ott a pulton kipróbálták.

2012. aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Menj ki az ócskapiacra és vegyél egy százéves SINGER-t. A mai "márkás" nájlongépek is többnyire bóvlik.
2012. aug. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én kb. 2 hónapja vettem egy használt Berninát. Mondjuk nagyon meg kell nézni, mit veszel, mert sok az olcsó gagyi cucc. A gép amit vettem szabadkaros kb. 6 féle öltésmintát tud. Átvisz 5-6 réteg farmert is! 20.000-ért vettem.Kértem rá egy év garit. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Ha gondolod priviben megküldöm az eladó nevét, tel. számát.
2012. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!