Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mitől vágja le a mosógép az...

Dekac kérdése:

Mitől vágja le a mosógép az automatát?

Figyelt kérdés

A mosógépet használtan vettem, előtte átment egy általános generálozáson, kicsit tartanám valószínűnek, hogy rosszan vettem.


A problémám a következő:

Első mosásnál minden rendben volt, fél program 40 fok. Semmi gond nem volt vele.

Második mosás (egyből utána) fél program 60 fok. A program közepén levágja az automatát. 2x visszakapcsoltam, akkor is.


Technikai infók:

Zanussi TL1003V

230V 2300W 10A


Lakásban az automaták: 16A

Démász automata az óránál: 16A

2x a kinti automatát vágta le, 1x a lakásban lévőt (panel)


Van némi gép szaga (nem vagyok benne biztos, hogy égett szag) is mosás közben.


Szerintetek a mosógép a rossz vagy a hálózat nem bírja?

Előre is köszi!



2012. aug. 11. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


több variáció van...az egyik, hogy mosás közben(főleg amikor fűt) ne használj mást...ha nem csap le, akkor gyenge az automata... a másik, hogy próbálj egy egyszerűbb, de viszonylag hosszú programot, ami nem, vagy csak kicsit fűt...ha ekkor is lecsap, akkor valami van a géppel.. ha nem, akkor a bizti gyenge...egyszerre nem bír mást is...

2012. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MrPifta ***** válasza:
Valószínűleg zárlatos
2012. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ERDÉLYI LAJOS ***** válasza:
Lehetséges a fűttőbetét zárlatos.
2012. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket? A fűtőbetét szerintetek akkor is zárlatos, ha már fűtött vele egy ideje. Gondolok arra, mikor előjött a jelenség, már a víz kellően meleg volt a gépben, attól lehet zárlatos?
2012. aug. 11. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elektromos cuccoknál is úgy van, mint minden másnál: egy darabig működik, aztán már nem működik. Csinálj vele egy egyszerű mosó programot, közben semmi mást ne használjál, ami fogyassza az áramot. Ha végigcsinálja, akkor valszeg a biztosíték a gyenge.
2012. aug. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt már mem is merem javasolni,hogy dugj be elé egy FI relét...a villanyboilerek is szoktak ilyen jelenséget produkálni...
2012. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a megszakító B-s előjelű, akkor is leoldhat, mert a mosógépnek C-s előjelű megszakító kell. A B-s gyorsabban old ki, mint a C-s. Az való a nagy indulóáramú berendezéseknek, mint a mosógép.
2012. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi az infót! A hibát a hosszabbító okozta, sajnos anélkül nem tudom használni, nem elég hosszú a 220-as konnektorik. Kicseéltem egy minőségibb 1,5m-esre és megoldotta a problémát. Köszönöm a segítséget!

2012. szept. 6. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!