Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért világít a mikró ha...

Miért világít a mikró ha pattogatott kukoricát akarunk csinálni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a mikró akkor szokott így világítani amikor fém tárgyat melegítünk, de mi van a popcornnal????

Berakjuk papírral együtt(persze a nejlont leszedjük...)

és alig 1-2 másodperc múlva elkezd furcsán zúgni a mikró és világítani, miért van ez?

Direkt kipróbáltuk más popcornt is de ezt csinálja másfajtákkal is. Ezért mindig gázon kell sütnünk, amit már ununk!


Légyszíves segítsetek! :(



2012. aug. 12. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Még nem láttam olyan mikrót ami menet közben gyárilag ne világítana.

Tudod ez azért van hogy lásd benne azt amit beletettél. És ez úgy működik hogy van egy izzó a mikróba ami megvilágítja a belsejét.

2012. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De én nem arra a világításra gondolok, meg is írtam a kérdés elején! ,,Tudom, hogy a mikró akkor szokott így világítani amikor fém tárgyat melegítünk" -nem elég világos? -.-

Ez olyan világítás mint a villám színe, ez attól van hogy fémet melegítünk a mikróban! DE ÉN ÚGY TUDOM HOGY A POPCORNBAN NINCS FÉM, EZÉRT MIÉRT "VIBRÁL" VAGY HOGY MONDJAM???

2012. aug. 12. 14:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul a popcorn zacskójára rá van írva hogy mikróban lehet világítani, de akkor miért izzik? -Na megtaláltam a jó szót, izzik.
2012. aug. 12. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:

most akkor izzik vagy szikrázik?


A zacskójában van gondolom valamennyi fém. Azért látod hogy szikrázik (bár én már elég sok márkát próbáltam, egyik se szikrázott meg még csak nem is izzott)


Némelyik műanyagba is van. Pl van olyan joghurtos pohár aminek a műanyag része szikrázik a mikróba(nem egy darab alufólia se maradt a tetején)

2012. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet kapni mikrós popkornt. Nekem nagyon megtetszett és párszor pattogtattam, aztán tönkre ment a mikró. Először nem fedeztem fel a kapcsolatot a kettő dolog között.

Aztán egy másik mikró sütőt is sikerült így tönkre tenni.

Igaz, nálam nem figyeltem meg ilyen fény jelenséget mint amit írtál, de a popcorn tönkre tette a mikró sütőt.


Szerintem azért mert nem jelent elég nagy terhelést és ilyenkor a magnetron elektródája ég meg belül, ami a mikrohullámot állítja elő.


Azt viszont tényleg nem tudom, hogy neked miért világíthatott a popc. zacskója.

2013. márc. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azóta vettem egy elektromos kukorica pattogtatót és azt használom. Annak is van egy trükkje, hogy ne égjen meg a kukorica. Mert ha folyamatosan be van kapcsolva, akkor mire mind kipattog, az elején pattogottak már oda sülnek feketén a melegítő lapjához.

Amikor felforrósodott és elkezdett már pattogni elég sűrűn, akkor kikapcsolom a fűtést. megvárom mire már csak kicsit pattog és vissza kapcsolom, hogy megint fűtsön. Amikor már elfogy a nyers szem, akkor nem szabad tovább fűteni mert megég.


Ennyit tudtam segíteni kukoricázás ügyben.

Különben tényleg finom. :-)

2013. márc. 8. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!