Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Van egy 2éves ELTA ventillátor...

Van egy 2éves ELTA ventillátorom. Csendes nagyon erős, tökéletes a kánikulában. De meddig szabad megállás nélkül mennie? Mert a meleget ez is megérzi. Nem éghet le? Mennyi az az idő ameddig mehete megállás nélkül?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 03:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem HAUSER álló ventillátoraim vannak (több is) a lakásban, napok óta mennek éjjel-nappal, semmi bajuk...


Évek óta használom őket, minden nyáron ez van a kánikulában, bírják a strapát. :D


(Az egyik tavaly "kidőlt" a sorból, de ennek sem a motorja ment tönkre, hanem a műanyag házán a tartó lyuk eltört, ahol az állvány csövére kell rádugni. Sajnos, így nem tudom használni.)

2009. júl. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg leéghet, de csak akkor, ha nem jól szellőzik. Amúgy bírnia kell a folyamatos üzemet.


A jó szellőzésnek a két legnagyobb akadálya a por a lamellákon és az eltakart/eltömődött (pormacskával pl.) szellőzőlyukak. Legjobb szétszedve megnézni, de ha a motor környékét a lyukaknál kiporszívózod, vagy ha van ilyened, sűrített levegővel átfújod, akkor máris sokat tettél a motor megfelelő hűtéséért.


Amúgy pedig kár aggódni, normál otthoni környezetben ezek előbb kopnak el, mintsem leégnének. (Fentiek inkább az átlagosnál porosabb környezetre vonatkoznak. Ott viszont bármilyen ventilátort tartalmazó gépre igazak. PC, DVD felvevő, stb.)

2009. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem egész nap megy a ventillátorom, időnként lekapcsolom, de sajnos nem sokszor tudom. Olyankor szoktam amikor kimegyek, vagy ha már nagyon meleg akkor lekapcsolom egy órára, addig meg mondjuk lezuhanyozok meg elfoglalom magam.

De éjjel is megy, olyan 8-9 órát simán megy egyfolytában, de van hogy jóval többet. Annyit szoktam, hogy ha úgy kell hagynom éjjelre is, akkor este lefekvés előtt 1 órára lekapcsolom pihenni.


Én is aggódtam, de úgy tudom ha túlmelegszik egyszerűen leáll, nem gyullad ki vagy ilyesmi.

2009. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!