Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Miért van nyomáscsökkentő...

Miért van nyomáscsökkentő szelep Hajdu bojlerek előtt és miért nincs olasz bojlerek előtt?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a túlfolyó szelepről beszélek, azt látok mindkét típusú bojlerek előtt.


Mik a leggyakoribb hibái ezeknek a nyomáscsökkentő szelepeknek és javíthatók-e ezek a hibák házilag?



2012. aug. 25. 18:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az értékeket és a magyarázatokat, majd megírom ezen az oldalon, hogy mi volt az alacsony nyomásnak az oka miután volt időm elmenni megnézni a bojlert, valószínüleg a hétvégén.
2012. aug. 28. 15:36
 12/16 anonim válasza:

Tudom, hogy ősrégi a kérdés, de most foglalkoztat ez a kérdés, csak a másik oldalról, miszerint a kérdezett nyomáscsökkentő "mennyit bír", hogy kell állítani, stb.


Csak mellesleg: Nálunk a hálózati nyomás 9 bar! (a 10 bar mérőóra éppen elég lett).

Nekem van a lakás előtt egy "profi" nyomáscsökkentő, de a szomszédnak nincs. A bojlerje meg eléggé csöpög.

2016. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Szóval mi akkor a kérdésed? (úgy értem, hogy mivel neked van már egy profi nyomáscsökkentő beszerelve, van még valami nyitott kérdés?)
2016. jún. 9. 11:06
 14/16 A kérdező kommentje:

"Megoldotta a nyomásszabályzó leszerelése a problémád?

Mert nekünk is uaez van, alacsony melegvíz nyomás, és nekünk sincs más ötletünk."


A fenti kérdést privátban kaptam, de gondoltam inkább itt válaszolok rá, hogy másoknak is segítsen ha hasonló gondokkal küzd.


Sok víz folyt le a Dunán mióta ezt a kérdést feltettem, közben csőtörés is volt és arra is rájöttem akkor, hogy az egész vízrendszerünkben 9-10 bar volt a víznek a nyomása. Ez egy kertes ház egy olyan lakótelep szomszédságában ahol 10 emeletes házak vannak. Kiderült, hogy azért volt és még mindig 10 bár az utcánkban a nyomás, mert máskülönben a 10 emeletre nem jutna el a víz.


Felhívtam a Vízszolgáltató ügyfélszolgálatát és megmondtam nekik, hogy mivel a víz nyomása magasabb a kormányrendeletben írt 6 bárnál, hogy tegyenek be egy nyomáscsökkentőt a vízaknában a vízóra ELÉ, hogy az a vízóránkat is mérje a 9-12 bar nyomástól. Pár nap múlva kijöttek és beszereltek egy nyomáscsökkentőt teljesen ingyen. (mivel a rendelet őket kötelezi arra, hogy 6 bar alatt szolgáltassák a vizet.) Azóta 3,5 bar a vizünk nyomása az egész házban a vízórától kezdve és csőtörésre sem számítok hogy fog bekövetkezni az elkövetkező 20-30 évben 3,5 bír nyomásnál.


Véleményem szerint nagyon sok csőtörést az utcában lévő víz túlnyomása okozza mert a vízszolgáltató nem gondoskodott arról, hogy ne legyen a víz nyomása magasabb 6 bárnál.


Visszatérve az eredeti problémára, amióta a víz nyomása 3,5 bár a házunkban azóta nincs probléma a meleg víz nyomásával sem, valószínűleg az volt az oka annak, hogy a melegvíz sokkal lassabban jött mint a hideg mert a bojler elé szerelt nyomáscsökkentő fuldoklott a 9-12 báros nyomással viszont most nincs semmi probléma.


Elvileg most már ki is lehetne szerelni ezt a nyomáscsökkentőt hiszen az egész házunk védve van a vízaknában beszerelt nyomáscsökkentő által de miven nincs most semmi gond a vízzel, nem vettem a fáradtságot és időt hogy kiszereljem.


Azt viszont határozottan NEM javaslom senkinek sem, hogy a bojler előtti nyomásszabályzót kiiktassa végleg ha nincs a vízóra előtt egy másik nyomáscsökkentő. De mindenek előtt érdemes megmérni a víz nyomását, hogy intelligens döntést tudjon hozni az ember.


A víznyomás méréshez érdemes beszerezni egy olyan víznyomás mérőt ami legalább 14-15 bar-ig mér a kellemetlen meglepetések elkerülése végett.


Itt van egy pl., ez sajnos csak 10 bárig mér de csak példaként hoztam fel, hogy ugyanilyet érdemes venni csak 14-15 bár méréstartománnyal:

[link]

2016. júl. 12. 09:43
 15/16 A kérdező kommentje:

Korrekció:


Felhívtam a Vízszolgáltató ügyfélszolgálatát és megmondtam nekik, hogy mivel a víz nyomása magasabb a kormányrendeletben írt 6 bárnál, hogy tegyenek be egy nyomáscsökkentőt a vízaknában a vízóra ELÉ, hogy az a vízóránkat is VÉDJE a 9-12 bar nyomástól.

2016. júl. 12. 09:45
 16/16 PéterPálka ***** válasza:

A kérdező 14. számú kommentjéhez:


Laikusként teljesen félremagyarázza a nyomáscsökkentő viselkedését.

Az írja: valószínűleg az volt az oka annak, hogy a melegvíz sokkal lassabban jött mint a hideg mert a bojler elé szerelt nyomáscsökkentő fuldoklott a 9-12 báros nyomással.

A nyomáscsökkentő nem fuldoklott semmivel, hanem tette a dolgát rendesen. Vagyis a melegvíz rendszerben nem engedte a nyomást a beállított kb. 5bar fölé. A hidegvíz viszont 10 bar volt. Ezért volt kisebb a melegvíz nyomása mint a hideg vízé. Most viszont a vízórához szerelt nyomáscsökkentő 3.5 bart csinál az egész házban, így a bojler elötti nyomáscsökkentő is ezt engedi tovább, hiszen ez kisebb mint a neki beállított 5bar. Ezért most már azonos a meleg és a hideg víz nyomása.

2019. nov. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!