Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Hogy tudom kiszámoölni, h egy...

Hogy tudom kiszámoölni, h egy elektromos árammal működő gép mennyi áramot fogyaszt egy óra alatt?

Figyelt kérdés

s így hogy ez mennyi költséget jelent? ezek az adatok:

230V- 50Hz

A készülék teljesítménye: 2500W

ezzel kapcsolatban érdekelne: [link]



2012. szept. 12. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:

2500W=2.5kW

1óra alatt = 2.5kWh (ennyit fogyasztana egy óra alatt, ha folyamatosan fütene. De mivel nem füt folyamatosan, csak szakaszosan, ezért ez így nem igaz)

Ezt beszorzod az aktuális árral, és megvan az eredmény...

Pontosabban csak úgy tudod, ha leméred egy fogyasztásmérövel. A fogyasztása attól is függ majd, hogy hány fok van a lakásban, milyen a szigetelés és hogy hányason megy ez a sz@r...

2012. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

2500Watt= 2.5 Kwatt/óra , a teljesítménye. Szorzod a bekapcsolt időtartammal + szorzod az aktuális egységárral!

Pl: az egységár= 40Ft, óra alatt költség: 2.5x 40= 100 Ft.

2012. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mértem fogy.mérővel a villanyradiátort,ami MAX 2000 watt felirattal van ellátva.Fél gázon elég jól befűti a 11 négyzetméteres szobát és 800 wattot fogyaszt.Mifelénk 50 forint egy Kwh,így 40 forintra jön ki óránként.
2012. szept. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elnézést,20 forint óránként,mert kb.annyit dolgozik mint amennyit pihen.
2012. szept. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 13. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!