Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit tegyek, hogy ne vízkövesed...

Mit tegyek, hogy ne vízkövesedjen ilyen gyorsan a kávéfőzőnk?

Figyelt kérdés

3 hete vettünk új kávéfőzőt, és ma át kellett mossam vízkőoldóval, mert reggel már le sem főzte a kávét.

A réginél az hittem, hogy már "régi", és azért áll be kb. havonta. Na de az új?!


Tudom, az lesz a válasz, hogy kemény a víz, de ezt én tudom. A kérdés hogy mit csináljak? Milyen vizet használjak?



2012. szept. 26. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Lágyat.
2012. szept. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azaz?

Gondolom ioncserélt vizet nem kéne inni?!

2012. szept. 26. 22:11
 3/16 anonim ***** válasza:
britta kancsók a barátaid
2012. szept. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2012. szept. 27. 08:29
 5/16 hypno ***** válasza:

Először is, milyen kávéfőző?

Presszó, vagy hosszú kávét főz?


Mert ha presszót, akkor lehet, hogy csak a kávéd túl aprószemű és átmegy a felső szűrőn és eltömíti.

Ez részben megelőzhető, ha kávét váltasz, vagy miután lefőtt a kávé kinyitod a gőzcsapot, hogy amikor hűl, ne a zaccon keresztül próbáljon levegőt visszaszívni.


Ha mégis a vizeddel van a gond, akkor olcsóbban jössz ki, ha forralt vizet használsz, egy aranyárban forgalmazott szűrőbetétet helyett, ami a vártnál valószínűleg sokkal gyorsabban elhasználódik, ha ennyi oldott anyag van a vízben.

2012. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2012. szept. 28. 15:55
 7/16 anonim válasza:

Nem tartom valószínünek, hogy 3 hét alatt a vízkő okozna ilyen gondot, annak azért egy kicsivel több idő kell. Milyen gépről van szó? Szerintem a kávéddal van probléma. Ha túl apróra van darálva (szinte már por), és jól megtömöd, az előidézhet olyan problémát, hogy nem bírja átpréselni rajta a vízet. Ettől függetlenül kávéfőzéshez használhatsz nyugodtan ioncserélt vízet, vagy desztillált vízet, az utobbitól még finomabb is lesz a kávéd. A desztillált víznek a kémiai összetevőit változtatják meg (gyakorlatilag kiveszik a vízkövet okozó ásványi anyagot), a desztillált vízben pedig semmilyen ásványi anyag nem található. Ez nem káros, csak fogyasztása közben nem viszel be a szervezetednek szükséges ásványokat, tehát ha csak desztillált vizet iszol, akkor szomjan halsz. A karos kávégépek, kávéautomaták.... általában fel vannak szerelve vízlágyitóval. Otthon én is felraktam egyet a konyhába, az látja el a mosogatógépet, abbol töltöm a kávéfőzőt. De inni és főzni a rendes csapvízet használjuk.

[link]

2012. szept. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

Előző vagyok

"A desztillált víznek a kémiai összetevőit változtatják meg"

Bocsánat, elírtam, ez az ioncserélt víz lenne.

De lehet simán akár a tescóban is venni desztillált vízet, 1 vagy 5 literes kiszerelésben. Sokan azt használják otthon kávéfőzéshez.

2012. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a kávéfőzőnk, és Tshibo family-t használunk.

Nagyon régóta ezt a kávét használjuk.

2012. szept. 29. 08:36
 10/16 hypno ***** válasza:

A Tshibo Family nincs túl apróra darálva.


Ettől függetlenül fennáll, hogy amikor lefő a kávé és kikapcsolod a gépet, a hülő víztartályban vákum keletkezik. A nyomáskülönbség csak a zaccon keresztül tud kiegyenlítődni és szükségszerűen felszív valamennyit belőle.

Ha kinyitod gőzcsapot, akkor ezt megelőzheted.


Ha lágyvíz kell, akkor a legolcsóbb, ha felforralod használat előtt.

Vízkőoldásra meg használj jó kis ételecetet. Töménysége nem számít. Kicsit büdös, de tökéletes vízkőoldó.

2012. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!