Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Émászosok vagy villanyszerelők...

Émászosok vagy villanyszerelők! Ma szereltük be a villanybojlert, és tűkön ülve várom, hogy kapja az áramot. Mikor (hány órakor) indítják a vezérelt áramot este, illetve nappal?

Figyelt kérdés
2012. okt. 12. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kell.

Nem időre megy.

Az "éjszakai" már csak a neve, a kedvezményes tarifának.

Akkor vetik be a bojlered, amikor a többiek már kikapcsoltak mindent a környéken.

2012. okt. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :D Itt ülök előtte és szuggerálom, mint egy gyerek.. az előbb már ment vagy fél óráig, de nekem ez is elég volt ahhoz, hogy megbizonyosodjak róla, hogy működik. Néhány éve is volt villanybojlerünk, akkor este x órakor elindult, ment valameddig, aztán nappal délelőtt xkor kapcsolt be 2 órára.Ezért gondoltam, hogy még most is hasonló elven működik.. de működik, ez a lényeg!!
2012. okt. 12. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Démász területen lakom, itt 2 tarifa van "éjszakai" áramra. Van egy 8 órás fűtési idő és van egy 12 órás komfort díjcsomag.Régen valóban fix időkkel dolgoztak 22-06 között. Így voltak a régi mechanikus kapcsoló órák beállítva.Most viszont hang frekvenciás vezérlés van,ha az országos hálózat terhelése megengedi nappal is van vezérelt áramod.Napi 8(12) óra fűtést kapsz több részletben,de 1 részlet nem lehet kevesebb 40 percnél.Remélem segítettem.

Villszer

2012. okt. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, idő közben figyelgettem, hogy kapcsol be. Szóval tényleg, 40 perc a minimum, amíg fűt, este fél tíz után kapcsol be először (mindkét nap így volt), majd éjszaka többször is. Nappal nem láttam, mikor fűtött, de az órát figyeltem, és 1kW-tal többet mutatott késő délután, mint reggel, szóval tuti, hogy min. 1 órán át nappal is kapott áramot.(ezt azért nem tudom még pontosan, mert ugye nappal tele volt meleg vízzel, és nem kellett neki a teljes vezérelt időszak alatt fűtenie).
2012. okt. 14. 07:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak késő este várható kedvezményes áram, de csak reggelre lesz meleg vizetek. Én azt szoktam csinálni, hogy ha kedvezményes tarifájú szolgáltatásra kell kötni a bojlert, hogy előtte pár órára nappali hálózatra kötöm ideiglenesen, hogy este legalább zuhanyozni lehessen, ha kéri a megrendelő, persze + pénzért, mert vissza kell menni pár óra után átkötni. Vil. szer.
2014. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!