Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Melyik porszívó a jobb általán...

Melyik porszívó a jobb általános, otthoni használatra? Illetve a HEPA szűrőt lehet-e mosni?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthonra venni egy porszívót, mert a régi már nagyon zajos, ráadásul porzsákos és nem is a leghatékonyabb. Két modellt néztem ki:

Solac AS 3101

[link]

Samsung VCC4321S3K

[link]


Mit gondoltok melyik a jobb? A Solacnál kicsit aggaszt a sok szűrő, ami egyrészt jó lehet másrészt nem tudom, hogy lehet-e ezeket mosni? Sok helyen olvastam, hogy rendszeres tisztítással nem kell cserélni a szűrőket túl gyakran? Elég ezeket 1-2 évente cserélni? Mert nem lenne túl kifizetődő, ha porzsák helyett most meg arra kellene költeni.

Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 14. 16:56
 1/2 anonim válasza:

Nekem a Samsung van, csak nem az 1600 W, hanem a 1800 w-os fajta, ami 15.000 körül van. Én imádom, nagyon jó! A családban ilyen van anyósomnak és anyukámnak is, mindketten nyűvik, és nagyon elégedettek. Ráadásul anyukáméknak borzasztó nagy a lakás...

Én pedig mivel babánk van, minden másnap felporszívózok, úgyhogy itt is van használva (50 m2).

A szívóerő kiváló, ha a legnagyobb fokozaton van, akkor rendesen izomláza van az embernek, úgy "kapaszkodik" a padlóba, meg a szőnyegekbe :)

És mivel a szűrő nagyon könnyen takarítható és mosható, ezért a szívóerő ilyen is marad. Anyukám már több, mint 2 éve használja, és azt mondja olyan mint az elején, és nem kell cserélgetni!

A portartálya nagy, így kb. 2 hetente szoktam üríteni, pedig mondom, sokat használom.

A legjobb gép, amivel dolgoztam, én csak ajánlani tudom. De mondom mindezt a 1800w-os samsungról, ami tényleg 1-2 ezerrel drágább. De gondolom a konstrukció ugyanaz, szóval max. a szívóerő lehet kicsit kevesebb...

2012. okt. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jajj köszönöm, közben egyébként egy Electroluxot vettem, és szuperül bevált az is! :)
2013. márc. 28. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!